Japānas ražotājs paziņojis par plāniem līdz gada beigām laist apgrozībā augstas izšķirtspējas video atskaņotāju, kas piedāvās arī video ierakstīšanas iespēju.
Sharp piedāvātais HD (augstas izšķirtspējas) video atskaņotājs no citiem atšķirsies ar to, ka tam būs iebūvēts terabaitu ietilpīgs cietais disks – lielāks nekā jebkuram citam šobrīd pieejamajam Blu-Ray atskaņotājam. Atskaņotājā integrētais cietais disks ļaus saglabāt teju 130 stundas ar HD videomateriālu, kas ierakstīts vai nu no satelīta un digitālās TV, vai no Blu-Ray diska. Visticamāk, daudzi rauks degunu un nesapratīs, kādēļ šāda ierīce vajadzīga; jāatgādina, ka arī par DVD atskaņotājiem ar cietajiem diskiem un disku rakstīšanas opciju daudzi bija neizpratnē, taču nu šādas ierīces tirgū jau ir iegājušās un to salīdzinoši mazā vieta un iespēja ierakstīt tikai DVD diskā arī ir viena no galvenajām, kas lika spert soli stacionārā HD videodisku rakstītāja izveidē.
Kompānija plāno laist klajā vēl astoņus modeļus no šīs pašas sērijas, taču pagaidām nav informācijas par produktu pieejamību ārpus Japānas, kur tie debijas brīdī maksās 300 tūkstošus jenu – aptuveni 1300-1400 latu.
Sharp cer, ka viņu (un arī Sony un Matsushita Elecronic Industrial) atbalstītais standarts šādā veidā turpinās cīņu pret HD DVD, kas, pēc pēdējām aplēsēm, turpināsies vēl vismaz pusotru gadu, līdz nostabilizēsies zināmā attiecībā.




