Pastāv iespēja, zaudējot līderi, zaudēt fokusu un ļaut konkurentiem sevi noķert, bet šaubos, ka tas notiks ar informācijas tehnoloģiju gigantu «Apple», teica inovāciju eksperts Hamišs Teilors.
Viņš atzina, ka pēc «Apple» līdzdibinātāja un vadītāja Stīva Džobsa nāves kompānija var iet dažādus ceļus, tomēr, viņaprāt, tajā radīta ļoti spēcīga inovāciju iekšējā kultūra. «Viņi ir ļoti labi izpratnē, kā patērētāji lieto preces. Kamēr viņiem būs līderis, kas ir tikpat spēcīgs kā Džobss, kuram ir nepieņemami būt otram labākajam, viņiem veiksies,» sacīja Teilors.
Viņaprāt, organizācija, kurai izdevies to lieliski panākt, ir izklaides parku veidotājs «Walt Disney Company». Pēc Volta Disneja nāves kompānija kļuva arvien spēcīgāka, pateicoties izveidotajai kultūrai. Viņš pauda viedokli, ka «Apple» izdzīvos.
Piemērs ir «Procter&Gamble»
Teilors par labu piemēru uzskata arī higiēnas, mājsaimniecības un patēriņa preču ražotāju «Procter&Gamble». Šajā gadījumā, pēc eksperta norādītā, runa ir par konsekvenci - lai arī kur pasaulē uzņēmums darbotos, viss būs pilnīgi vienādi - dokumenti, kas jānoformē, procesi, amata nosaukumi. Tas nozīmē - ja viena galvenā persona aiziet, mašīna turpina darboties.
Teilors dzimis 1960.gadā Zambijā skotu ģimenē. Viņš ieguvis maģistra grādu Sv.Endrū universitātē Skotijā, kā arī maģistra grādu biznesa administrācijā Emorija universitātē Atlantā.
Karjeru Teilors sācis «Procter&Gamble Ltd.», no 1984.gada līdz 1990.gadam ieņemot dažādus ar zīmolu vadību saistītus amatus. No 1990.gada līdz 1993.gadam viņš strādāja par vadības konsultantu «PriceWaterhouse», specializējoties mārketinga efektivitātes jomā.
Teilora darba karjera
1993.gadā Teilors tika iecelts par «British Airways» zīmola vadītāju, savukārt 1997.gadā viņš kļuva par Lielbritānijas «Eurostar» ģenerālmenedžeri, bet pēc diviem gadiem par «Eurostar Group» izpilddirektoru. 1999.gada beigās viņš kļuva par «Sainsbury's Bank» izpilddirektoru, bet pēc tam kļuva par konsultāciju uzņēmuma «Vision» vadītāju.
2004.gadā Teilors izveidoja savu kompāniju «Hamish Taylor Skills Exchange Network», kas palīdz uzņēmumiem izvirzīties, skatoties ārpus pašreizējās vides. Viņš konsultējis tādas kompānijas kā «Microsoft», «RBS», «BAA», «Camelot», «Inland Revenue», «Kimberly Clark», «Post Office», «Ernst and Young», «Diageo» un «Economist».














