Svētdiena, 17. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Foto: AP/Scanpix

«Latvijas Mobilais telefons» (LMT) vēl nav saņēmis oficiālu atbildi no «iPhone 5» ražotāja «Apple. Inc.» par datumu, kad telefons būs pieejams Latvijā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja LMT preses sekretārs Jānis Vēvers.

«LMT joprojām uzskata, ka

Latvijas neiekļaušana valstu sarakstā, kur telefonu sāks tirgot 28.septembrī, ir kļūda,»

teica Vēvers. «Tajā dienā paredzēta «iPhone» tirdzniecības sākšana Igaunijā, Lietuvā, Ziemeļvalstīs un citās pasaules valstīs. Pērn, prezentējot «iPhone 4S», notika līdzīga kļūda ar Lietuvu.»

Vienlaikus «Apple» produktu tirgotāja «iDeal» veikala vadītājs Mārtiņš Amtmanis uzskata, ka nevajadzētu būt problēmu ar atjaunoto mūzikas un multimediju nesēju «iPod Touch» un «iPod Nano» drīzu ienākšanu Latvijas tirgū. Amtmanis teica, ka abu šo ierīču jaunāko modeļu prezentāciju aizēnoja ziņas un spekulācijas par «iPhone 5», kuru ASV prezentēja vienlaikus.

Savukārt datoru un informācijas tehnoloģiju preču tirgotāja un salicēja AS «Capital» «Apple» produktu līnijas vadītājs Hārdijs Sametis uzskata, ka abus jaunos «iPod» produktus Latvijā redzēs ne ātrāk kā oktobrī, jo kaimiņvalstu Somijas un Zviedrijas «Apple» interneta veikalos sola «iPod Touch» un «iPod Nano» piegādi nenoteiktā laikā oktobrī.

Latvijā nav sava oficiālā «Apple Store» interneta veikala, un mājaslapa «www.apple.lv» piedāvā saiti uz «Apple» izplatītāju Baltijas valstīs, Lietuvas firmu «Avad», kurai savā mājaslapā ir Latvijas tirdzniecības vietu saraksts, tostarp «Capital» un «iDeal».

32

Jaunais skārienjutīgais «iPod Touch» piedāvās uzlabotu kameru, bet ar jaunāko «iPod Nano» modeli varēs skatīties video, Amtmanis teica.

Jau ziņots, ka analītiķi jaunajam «iPhone 5» prognozē lieliskus panākumus, neskatoties uz to, ka daži raksta:

viedtelefonam neesot nekādu «revolucionāru» uzlabojumu.

Jauno «iPhone 5» prezentēja ASV, Sanfrancisko, 12.septembra vakarā pēc Latvijas laika.

Jaunais tālrunis aprīkots ar četru collu (desmit centimetru) ekrānu un uzņēmuma izstrādāto jauno «A6» procesoru, kas divreiz ātrāk spēj ielādēt interneta attēlus. Savukārt «iPhone 5» akumulatora darbības laiks ir pagarināts līdz astoņām stundām telefona un interneta lietošanas režīmā, bet līdz desmit stundām, ja tiek lietots «Wi-Fi» interneta savienojums.

Tāpat «Apple» jaunajā telefonā uzlabojusi mākslīgā intelekta asistenta programmatūru «Siri» un tajā tiek piedāvāta krietni ciešāka saikne ar sociālo tīklu «Facebook».

«iPhone 5» jaunais procesors ir manāmi ātrāks, veicot sarežģītākus uzdevumus, nekā iepriekšējiem - «iPhone 4» un «iPhone 4S» - modeļiem. Arī dizains ar garāku ekrānu ir patīkams, raksta portāls «TechRadar».

Savukārt britu avīzes «The Guardian» portāls «guardian.co.uk» secina: «Divas cilvēku grupas ar prieku kamps pēc šā telefona - jebkurš, kam ir «iPhone», kas pirkts pirms 2010.gada septembra (tātad «iPhone» modeļi 3G, 3GS vai 4), un jebkurš, kurš vēlas ceturtās paaudzes (4G) mobilā interneta ātrumus.»

15

Nozares jaunumi

© TVNET. Visas tiesības paturētas