«Android» un «Windows 10» popularitātes ziņā tuvojas operētājsistēmai «Windows 7»

 

Februārī visvairāk lietotā operētājsistēma Latvijā bija «Windows 7», kura, lai no Latvijas pievienotos vietējām tīmekļa vietnēm, lietota 29,9% gadījumu, liecina starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma «Gemius» pētījuma «gemiusRanking» dati.

Otrā populārākā operētājsistēma bija «Android», kas lietota 22,9% gadījumu, bet trešā - «Windows 10» ar 22,8%. Kamēr «Windows 7» popularitāte nemainīgi krītas, nākamo divu operētājsistēmu popularitāte nemainīgi un līdzīgi aug.

«Windows 8.1.» lietota 7,1% gadījumu, «iOS» - 6,8%, bet vairāk nekā divus gadus neuzturētā un ievainojamā operētājsistēma «Windows XP» februārī lietota 5,6% gadījumu.

Reklāma

«Mac OS X» lietota 1,7% gadījumu, «Windows 8» - 0,9%, «Linux» - 0,8%, «Windows Vista» - 0,6%, «Windows Phone 8.1.» - 0,6%, bet «Windows Phone 10» - 0,1% gadījumu.

Arī pērn februārī visvairāk lietotā operētājsistēma bija «Windows 7» ar 42,1%. Otrajā vietā bija «Android» ar 15,1%, bet trešajā - «Winows 8.1» ar 11,8%. «Windows 10» toreiz lietoja 11,3% gadījumu.

«Windows 7» kļuva par populārāko operētājsistēmu Latvijā 2012.gada sākumā, apmēram trīs gadus pēc nokļūšanas tirgū. Līdz tam stabila līdere bija «Windows XP» operētājsistēma.

«gemiusRanking» aplūko statistiku par operētājsistēmām, kuras izmanto personas, kuras no Latvijas pievienojas Latvijas tīmekļa vietnēm. Statistika ir balstīta uz lapu skatījumu skaitu attiecībā uz «gemiusTraffic» pētījumā iekļautajām tīmekļa vietnēm.

Saistītie raksti
Visvairāk joprojām lieto Windows 7. Labi, ka ne Windows XP

Visvairāk joprojām lieto Windows 7. Labi, ka ne Windows XP

Rudenī tiks pārtraukts Firefox atbalsts Windows XP un Vista

Rudenī tiks pārtraukts Firefox atbalsts Windows XP un Vista

Prasmīgs hakeris izveido Windows robottīklu ļaunprogrammatūru Mirai izplatīšanai

Prasmīgs hakeris izveido Windows robottīklu ļaunprogrammatūru Mirai izplatīšanaiApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 49500 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 23700 EUR