Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izstādē Hannoverē demonstrēs jaunākās RTU zinātnieku un studentu radītās idejas

Ilustratīvs attēls | Foto: REUTERS/Scanpix

Nākamnedēļ Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki un studenti Vācijas pilsētā Hannoverē piedalīsies starptautiskajā industriālajā izstādē «Hannover Messe 2017», prezentējot sešus jaunākos sasniegumus zinātniskajā izpētē un tehnoloģijās, informēja augstskolā.

Piemēram, RTU jaunais zinātnieks Mārcis Eimanis no Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) izstrādājis netradicionālas piedziņas autonomu robotu dubulturbi «Durbi», kas spēj pārvietoties pa sauszemi, zem ūdens, irdenos materiālos un caurulēs. Savukārt RTU MTAF, sadarbojoties ar RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāti, tapusi viedā tekstila zeķe. Tās galvenais izgudrojums - iestrādātie viedā tekstila sensori, kuru sūtīto informāciju var izmantot gan ortopēdijā, gan sportā.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte demonstrēs mobilo telefonu bezvadu uzlādes staciju «Cozy Cell», kā arī ātro maiņstrāvas un līdzstrāvas (AC/DC) enerģijas plūsmas mērītāju ar datu uzglabāšanas un vizualizācijas funkcijām, kas viedo elektrotīklu un alternatīvo enerģijas avotu enerģijas plūsmu un patērētās un ģenerētās enerģijas plūsmu mēra daudz ātrāk - 20 milisekundēs. Citas ierīces to paveic sekundē.

RTU Arhitektūras fakultāti pārstāvēs studentu radītais modulāru rakstāmrīku organizators «Quube».

RTU izstādes apmeklētājiem demonstrēs arī pārstrādājamu organisko polimērmateriālu, kas tapis, izmantojot pētnieces Veltas Tupureinas un citu RTU MLĶF Polimērmateriālu institūta zinātnieku izgudrojumu. Šī materiāla biopolimēra mehāniskās īpašības ļauj to izmantot plaša, videi draudzīgu iepakojumu klāsta un dažādu citu produktu ražošanai.

Izstāde «Hannover Messe» ir lielākā pasaules industriālā izstāde. Dalībai pagājušā gada izstādē bija reģistrētas vairāk nekā 5200 kompānijas no 75 pasaules valstīm, un izstādi apmeklēja ap 190 000 interesentu. Latviju divos nacionālajos stendos divās tematiskajās ekspozīcijās «Piegādes industrija» un «Enerģija» pārstāvēja 13 uzņēmumi, RTU un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Izstāde norisināsies no 24.aprīļa līdz 28.aprīlim.

0 Komentāri