Paleontoloģiskā izstāde "Mūžīgā sasaluma atgrieztie"


 

TVNET

10:23, 29. novembrī, 2011

1.decembrī Baltijas Starptautiskajā akadēmijā, Rīgā, Lomonosova ielā 1, tiks atklāta paleontoloģiskā izstāde "Mūžīgā sasaluma atgrieztie".


  • Citos portālos

Šajā projektā tiks izstādīti unikāli, iepriekš nekur nerādīti, autentiski eksponāti, kurus sagatavojuši Sahas republikas (Jakutija) Zinātņu akadēmijas paleontologi, restauratori un citi augstākās raudzes zinātņu spēki, informēja izstādes organizētāji.

Šīs izstādes pamatā ir Jakutijas un citu valstu zinātnieku daudzu smagu darba gadu rezultāts, kam pateicoties varam atgriezties desmitiem un simtiem tūkstošu gadu senā pagātnē, lai mūsdienās savām acīm varētu aplūkot tālās pagātnes sauszemes karali - mamutu.

Reklāma

Izstādē tiks eksponēti daudzi informatīvie materiāli, foto, video un protams, pats galvenais: pilnībā restaurēts mamuta skelets (270 cm augsts, 450 cm garš), kā arī daudzi citi nenovērtējami paleontoloģiski eksponāti. Izstādes apmeklētājus sagaidīs un detalizētu informāciju sniegs ne tikai gidi, bet arī zinātnieki, kas savu darbu ieguldījuši šā projekta veidošanā.

Izstāde tiek veidota ciešā sadarbībā ar LR Vides un reģionālās attīstības, Kultūras, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju.

Izstādes idejas pamatā ir sabiedrības uzmanības pievēršana globālās sasilšanas problēmām. Projektam ir izglītojošs, kā arī kultūras un ekonomikas saišu stiprināšanas mērķis. Tas nav komerciāla rakstura projekts, biļešu cena tiek aprēķināta tikai transporta, telpu un apdrošināšanas izdevumu segšanai, turklāt pensionāriem, studentiem un skolēniem tiks piedāvātas ievērojamas atlaides.

Izstāde apmeklētājiem Rīgā būs pieejama no 1. līdz 10. decembrim, pēc tam tā viesosies vairākās citās Eiropas un Skandināvijas valstīs.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.