Slimai pīlei izprintē jaunu pleznu

 

Mūsdienu modernās tehnoloģijas palīdz ne tikai cilvēkiem, bet arī citām dzīvajām radībām.

Resursi

Tā, piemēram, Amerikā pīlītei vārdā Gundega (Buttercup), kurai drīz pēc izšķilšanās nācās amputēt deformējušos kreiso kāju, ar 3D printeri nu ir izprintēta protēze.

3D printerus izmanto dažādās jomās, dažs labs mākslinieks šo tehnoloģiju pat plāno izmantot ēkas būvniecībā, taču kājas protēze putnam ar šo metodi tiek veidota pirmo reizi, raksta Slashgear.com.

Foto: Facebook.com/249819438489067

Reklāma

Dzīvnieku aprūpes centram Feathered Angels Waterfowl Sanctuary sadarbojoties ar uzņēmumu NovaCopy, Gundega nu ir tikusi pie elastīgas silikona protēzes. Tā kā 3D printeros tiek izmantota cieta plastmasa, vispirms pēc Gundegas māsas Minnijas kreisās pleznas parauga tika izgatavota veidne, bet tajā pēcāk tika atlieta silikona protēze, kas nostiprināta amputētās pleznas vietā.

Slashgear.com atzīmē, ka nākotnē 3D printeru lietojums noteikti kļūs vēl plašāks un īpaši noderīga šī tehnoloģija būs gadījumos, kad jāizgatavo detalizētas formas objekti no materiāliem, kas nav piemēroti printēšanai tiešā ceļā.

Slimai pīlei izprintē jaunu pleznu


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.

Reklāma