Raidījumā «Apēsts dzīvs» - kādēļ un kā anakonda apēda cilvēku

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ekrānšāviņš no YouTube video

Pavisam nesen visu pasauli satrauca vēsts par kādu pārdrošu pētnieku, kurš TV kanāla «Discovery» raidījuma «Apēsts dzīvs» ietvaros labprātīgi metīsies milzu zaļās anakondas rīklē, lai tiktu apēsts dzīvs. Vēloties informēt visus, kas nespēj sagaidīt raidījuma «Apēsts dzīvs» pirmizrādi, «Discovery» sniedz papildu informāciju par raidījuma tapšanu.

Raidījumā «Apēsts dzīvs» piedalās čūsku pētnieks un aizstāvis Pols Rozolī, kurš veltījis savu karjeru, lai pētītu zaļo anakondu - lielāko, spēcīgāko čūsku pasaulē un galveno plēsoņu Amazones džungļos. Rozolī ir specializējies rietumu Amazones izpētē jau vairāk nekā desmit gadu. Viņa darbs palīdzējis pievērst uzmanību Amazones lietus mežiem, kuros dzīvo zaļās anakondas.

TV kanāls «Discovery» oficiāli apstiprina, ka eksperiments ir noticis, kā arī to, ka sveiki un veseli ir abi tā dalībnieki - zinātnieks Pols Rozolī un zaļā anakonda, TVNET informēja «Discovery Networks» sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā Liene Upīte.

Šā gada vasarā vairāk nekā 60 dienas filmēšanas komanda dokumentēja Rozolī ekspedīciju uz norobežotu un slēptu valstību dziļi Amazones džungļos. Vietu, kuru vietējie sauc par «peldošo mežu». Tā ir vienīgā vieta pasaulē, kur var pētīt šīs milzīgās čūskas savvaļā. Rozolī tur bijis vairākkārt un mēģinājis notvert pasaulē lielāko anakondu, bet neveiksmīgi, tādēļ zinātnieks nolēmis atgriezties un izmēģināt ko tādu, ko neviens līdz šim nebija uzdrošinājies.

Ietērpies īpaši šim eksperimentam veidotā aizsargtērpā, Rozolī mēģinājis iekļūt dziļi anakondas vēderā. Kopā ar inženieru komandu tērps ticis veidots tā, lai tas nekaitētu ne pētniekam, ne anakondai. Zaļās anakondas žņaudzējspēks pielīdzināms triecienam, ko cilvēks saņemtu, ja to notriektu liels autobuss. Eksperiments ticis veikts, lai gūtu ieskatu lielās čūskas barošanās un medību paradumos, kā arī pievērstu pasaules uzmanību aizsargājamiem Amazones lietus mežiem un lielajām anakondām, kurām tie ir mājas.

«Esmu redzējis, kā Amazones lietus meži tiek iznīcināti. Tas ir tik apbēdinoši, ka mēs varētu būt pēdējā paaudze, kam ir iespēja tos saglabāt. Cilvēkiem ir nepieciešams atvērt acis un saprast, kas notiek citur pasaulē. Riskēt ar savu dzīvību, lai pievērstu uzmanību globālām problēmām, - kādēļ gan ne, nav labāka veida, kā patiesi šokēt cilvēkus,» uzskata Rozolī.

TV kanāla «Discovery» raidījums «Apēsts dzīvs» Latvijas skatītājiem būs redzams 21.decembrī plkst. 23.00.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu