Eiropas kliperis dosies pētīt Eiropu

Jupitera pavadonis Eiropa
 

Nākamā NASA misija, kas padziļināti pētīs Jupitera pavadoni Eiropu, ir ieguvusi formālu nosaukumu - «Eiropas kliperis». Tā nav drukas kļūda, ja domāji, ka jābūt kleperis. Kliperi bija slaidi burinieki ar trīs mastiem, kas vagoja Zemes okeānus un jūras 19.gadsimtā. Tie bija slaveni ar savu manevrējamību un ātrumu. NASA kosmiskais aparāts, līdzīgi kā vārdabrāļi no pagātnes, ātri un veikli kuģos garām Eiropai.

Primārās misijas ietvaros tiks veikti 40 līdz 45 lidojumi garām Jupitera pavadonim. Viens pārlidojums norisēs reizi divās nedēļās. Tā laikā tiks fotografēta pavadoņa virsma, kā arī pētīts virsmas sastāvs un pavadoņa uzbūve.

LASI CITUR: www.starspace.lv

Reklāma

Eiropa ir ļoti interesants, augstas prioritātes izpētes objekts, jo zem biezās ledus garozas atrodas šķidra ūdens okeāns. «Eiropas klipera» mērķis būs noskaidrot, vai šā pavadoņa vide ir dzīvībai piemērota, meklējot dzīvības uzturēšanai nepieciešamās sastāvdaļas - ūdeni, ķīmiskos elementus un enerģijas avotus.

Eiropa

«Katrā no pārlidojumiem kosmiskais aparāts pavadīs ļoti īsu laiku radioaktīvajā vidē, kurā atrodas Eiropa. Tas pabrāzīsies garām, ievāks maksimāli daudz datu un tad dosies prom, drošā attālumā,» skaidroja Roberts Papalardo no NASA Reaktīvo dzinēju laboratorijas.

Plānots, ka misija varētu startēt 2020.gados un pēc dažiem gadiem kosmiskais aparāts ierastos Jupitera sistēmā.

Saistītie raksti
Video: nolaišanās uz Saturna pavadoņa

Video: nolaišanās uz Saturna pavadoņa

NASA ieguvusi jaunus Encelāda virsmas attēlus

NASA ieguvusi jaunus Encelāda virsmas attēlus

Video: zonde Juno ierodas pie Jupitera

Video: zonde Juno ierodas pie Jupitera


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 49500 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 35000 EUR