Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Padomju Savienības autobusu pieturu savādā arhitektūra

  • Raksts
  • Foto
Foto: FUEL-DESIGN.com / herwigphoto.com

Kanādiešu fotogrāfs Kriss Hervigs (Chris Herwig) pēdējos 12 gados nodarbojies ar visai interesantu lietu – ceļojot pa bijušo Padomju Savienības teritoriju, viņš fotogrāfijās iemūžināja ekstravaganto un neticami krāšņo autobusu pieturu arhitektūru. Savus darbus fotogrāfs publicējis jau divu atsevišķu grāmatu sējumos, ļaujot arī mums, kam autobusa pieturu marginālā arhitektūra nepavisam nav sveša, ielūkoties tālākajos bijušās Padomju Savienības nostūros.

Hervigs atceras, ka savādās autobusu pieturas pirmo reizi ievērojis 2002. gadā - episka brauciena ar velosipēdu no Londonas uz Maskavu laikā. Pirmajā fotogrāfija, ko viņš uzņēma bija redzama vienkārša, kantaina autobusu pietura kaut kur Āzijā.

«Tā bija tik savāda, pārdomāta un atšķirīga būve. It kā kāds, kuram ir nelielas zināšanas arhitektūras dizainā, būtu izdomājis vienkārši parotaļāties.»

Vēlāk Hervigs atskārta, ka minētā autobusa pietura nav vienīgā tāda veida būve bijušajā Padomju Savienībā – tas bija tikai sākums apbrīnojamam ceļojumam marginālās arhitektūras pasaulē.

Soviet Bus Stops Volume II

0 Komentāri