Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Kā 19. gadsimta cilvēki iedomājās dzīvi 2000. gadā

  • Raksts
  • Foto
Foto: Public Domain review

19. gadsimta sākuma franču mākslinieku zīmējumos attēlots, kā tā laika cilvēks iedomājās dzīvi 2000. gadā.

Ilustrācijas, kuras publicētas vietnē «Public Domain review», 18. gadsimta beigās un 19. gadsimta sākumā radījis franču futūrisma mākslinieks Žans-Marks Kotē (Jean-Marc Côté) un citi mākslinieki. Tajās detalizēti attēlotas paredzamās 2000. gada tehnoloģijas, sabiedrība un sadzīves ainas.

Ilustrācijas ir zīmētas uz nelielām papīra kartiņām, kuras ievietoja cigarešu vai cigāru paciņās, bet vēlāk šādas kartiņas tika izmantotas kā pastkartes.

Lai arī mākslinieku priekšstati par to, kāda varētu būt dzīve 100 gadus tālā nākotnē, ir nedaudz pārspīlēti un patiesajai realitātei īpaši neatbilst, tomēr pašos pamatos 19. gadsimta cilvēkam bija skaidrs, ka tehnoloģijas, kas atvieglotu cilvēkam dzīvi, turpinās attīstīties.

Pavisam kopā eksistē 87 kartiņas, kas plašāku uzmanību ieguva tikai 1986. gadā, kad zinātniskās fantastikas rakstnieks Aizeks Azimovs (Isaac Asimov) tās ar komentāriem publicēja savā grāmatā «Futuredays: A Nineteenth Century Vision of the Year 2000».

0 Komentāri