Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atrasts trūkstošais posms starp mūsdienu suni un agrīnajiem suņiem

Foto: NGHWDF

Cilvēki augstienēs pirmo reizi vairāk nekā pusgadsimta laikā ir atraduši grūti sastopamu savvaļas suņu kopienu - Jaungvinejas Augstieņu savvaļas suņu fonds (NGHWDF) ir paziņojis, ka Jaungvinejas salā atradis saglabājušos augstieņu savvaļas suņu kopienu. Tā ir pirmā reize vairākās desmitgadēs, kad zinātnieki atraduši pierādījumus, ka šie senie suņi nav izmiruši.

Science Alert

«2016. gadā ekspedīcija spēja noteikt atrašanās vietu, novērot, dokumentēt un savākt bioloģiskos paraugus un ar DNS pārbaudēm apstiprināt, ka vismaz daži eksemplāri dzīvo un plaukst Jaungvinejas augstienēs,» paziņoja NGHWDF.

NGHWDF norādīja, ka augstieņu savvaļas suņi ir trūkstošais posms starp pirmajiem suņiem un mūsdienu mājas suni. Tas ir vissenākais suņu dzimtas pārstāvis, kas joprojām saglabājies. NGHWDF to sauc par «mūsu labāko pirmatnējā suņa paraugu, un tas patiešām ir dzīva fosilija».

FOTO: NGHWDF

«Lai arī taksonomija un filoģenētiskās attiecības ar radniecīgajām sugām un Austrālijas dingo šobrīd netiek viennozīmīgi vērtētas un šobrīd tiek pārbaudītas gan Austrālijas dziedošajiem suņiem, gan augstieņu savvaļas suņiem, augstieņu savvaļas suņu zinātniskā un vēsturiskā nozīmība joprojām ir būtiska, lai saprastu suņu attīstību, suņu un cilvēku kopīgo attīstību un migrāciju, un cilvēku ekoloģiju un apmetnes,» rakstīja NGHWDF.

«Atrastās fosilijas liecina, ka šīs sugas salā izveidojās pirms vismaz 6000 gadiem, un tika uzskatīts, ka tās ieradās kopā ar cilvēkiem. Tomēr jauni pierādījumi norāda, ka viņi būtu varējuši ierasties neatkarīgi no cilvēkiem,» rakstīja NGHWDF, kas turpmākos pētījumus plāno publicēt tuvākajos mēnešos.

Pētnieki spēja to apstiprināt, pateicoties suņu izkārnījumu un urīna DNS analīzei, kas bija vienīgie augstieņu savvaļas suņu DNS paraugi, kurus izdevās iegūt. Suņi ir ārkārtīgi tramīgi un aizbēg, parādoties transportlīdzeklim, kas ārkārtīgi apgrūtina to fotografēšanu vai sagūstīšanu.

Šodien ir palikuši tikai apmēram trīs simti šādu suņu.

0 Komentāri