Eiropā sala upuru skaits pārsniedz 250 cilvēku

 

Bargais sals, kas turpinās Eiropā prasījis jau vairāk nekā 250 cilvēku dzīvības.


Vislielākais nosalušo skaits ir Ukrainā, kur no pārmērīgas ķermeņa atdzišanas miruši jau 122 cilvēki.

No tiem 12 cilvēki miruši slimnīcās, 32 - savās mājās, bet 78 atrasti bez dzīvības uz ielas.

Valstī izveidotas vairāk nekā 3000 patversmes, lai nodrošinātu cilvēkus ar nepieciešamo siltumu un pārtiku.

Lai gan sestdien tiek solīts nedaudz siltāks laiks nekā iepriekšējās dienās, gaisa temperatūra nepacelsies augstāk par mīnus 22 grādiem pēc Celsija.

Salam dažviet kontinentā sasniedzot mīnus 38,1 grādu pēc Celsija, slēgtas vairākas lidostas, kavējas arī tie lidojumi, kas nav atcelti, traucēta dzelzceļa satiksme un uz aizputinātajiem lielceļiem radušies sastrēgumi.

Reklāma

Itālijas piekrastē sniegputeņa dēļ uz sēkļa uzskrējis kāds prāmis, uz kura atradās 262 pasažieri, kurus gan izdevies no kuģa evakuēt un nogādāt drošībā, un šajā katastrofā cietušo nav.

Eiropiešiem cenšoties rast siltumu aiz slēgtām durvīm, pēkšņi izrādījies, ka Krievijas enerģētikas lieluzņēmums «Gazprom» nespēj apmierināt strauji pieaugušo pieprasījumu pēc dabasgāzes.

Polijā temperatūrai nokrītoties līdz mīnus 27 grādiem, nosalušo skaits sasniedzis 45 cilvēkus.

Biezā sniega kārta paralizējusi satiksmi Bosnijā, kur kāds pacients miris, jo ātrās palīdzības mašīna nav varējusi sasniegt viņa ieputināto ciematu valsts dienvidos.

Traucēta arī sabiedriskā transporta kustība Sarajevā, kur piektdienas vakarā sniega dēļ apstājās tramvaji vairākos maršrutos.

Pat Serbijas, Horvātijas un Bosnijas-Hercegovinas prezidentiem sniega dēļ piektdien nācās aizkavēties Jahorinas slēpošanas kūrortā, kur notika viņu tikšanās.


Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.

Reklāma


  • Daba

    Svētdien gaidāmas plašākas un spēcīgākas lietusgāzes

    Sestdien Vidzemē, Latgalē un Zemgales austrumu daļā ir daudz lietus mākoņu, dažviet līst stipri, kopā ar zibeņiem un pērkona grāvieniem. Svētdien Latvijā būs vairāk spēcīgu lietusgāžu, atsevišķās vietās nokrišņu daudzums var pārsniegt 30 milimetru.

  • Daba

    Kurzemē atkal reģistrēti +7 grādi, dažviet Vidzemē uzlijis

    Naktī uz sestdienu, līdzīgi kā diennakti iepriekš, zemākā gaisa temperatūra Latvijā bija +7 grādi Kurzemē, šoreiz tie reģistrēti Ventspils lidostā, citviet reģionā gaiss atdzisa līdz +9..+12 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija.

« iepriekšējais 1 2 3 4 5

Kļūsti par reportieri