Eiropā sala upuru skaits pārsniedz 250 cilvēku

 

Bargais sals, kas turpinās Eiropā prasījis jau vairāk nekā 250 cilvēku dzīvības.


Vislielākais nosalušo skaits ir Ukrainā, kur no pārmērīgas ķermeņa atdzišanas miruši jau 122 cilvēki.

No tiem 12 cilvēki miruši slimnīcās, 32 - savās mājās, bet 78 atrasti bez dzīvības uz ielas.

Valstī izveidotas vairāk nekā 3000 patversmes, lai nodrošinātu cilvēkus ar nepieciešamo siltumu un pārtiku.

Lai gan sestdien tiek solīts nedaudz siltāks laiks nekā iepriekšējās dienās, gaisa temperatūra nepacelsies augstāk par mīnus 22 grādiem pēc Celsija.

Salam dažviet kontinentā sasniedzot mīnus 38,1 grādu pēc Celsija, slēgtas vairākas lidostas, kavējas arī tie lidojumi, kas nav atcelti, traucēta dzelzceļa satiksme un uz aizputinātajiem lielceļiem radušies sastrēgumi.

Reklāma

Itālijas piekrastē sniegputeņa dēļ uz sēkļa uzskrējis kāds prāmis, uz kura atradās 262 pasažieri, kurus gan izdevies no kuģa evakuēt un nogādāt drošībā, un šajā katastrofā cietušo nav.

Eiropiešiem cenšoties rast siltumu aiz slēgtām durvīm, pēkšņi izrādījies, ka Krievijas enerģētikas lieluzņēmums «Gazprom» nespēj apmierināt strauji pieaugušo pieprasījumu pēc dabasgāzes.

Polijā temperatūrai nokrītoties līdz mīnus 27 grādiem, nosalušo skaits sasniedzis 45 cilvēkus.

Biezā sniega kārta paralizējusi satiksmi Bosnijā, kur kāds pacients miris, jo ātrās palīdzības mašīna nav varējusi sasniegt viņa ieputināto ciematu valsts dienvidos.

Traucēta arī sabiedriskā transporta kustība Sarajevā, kur piektdienas vakarā sniega dēļ apstājās tramvaji vairākos maršrutos.

Pat Serbijas, Horvātijas un Bosnijas-Hercegovinas prezidentiem sniega dēļ piektdien nācās aizkavēties Jahorinas slēpošanas kūrortā, kur notika viņu tikšanās.


Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.

Reklāma


  • Daba

    Pirmdien pastiprināsies vējš, Kurzemē spēcīgi līs  3

    Pirmdien Latvijā pastiprināsies dienvidu vējš - tā ātrums brāzmās dienā sasniegs 11-16 metru sekundē, vietām piekrastē 19 metru sekundē. Piekrastē brāzmains vējš gaidāms arī naktī.

  • Daba

    Svētdien būs mazāk nokrišņu

    Sestdien Latvijā brīžiem spīd saule un valsts lielākajā daļā brīžiem līst, vietām stipri un pērkona dārdu pavadībā. Līdzīgi laikapstākļi gaidāmi arī svētdien, nokrišņu būs mazāk un dienā pūtīs brāzmaināks vējš, prognozē sinoptiķi.

« iepriekšējais 1 2 3 4 5

Kļūsti par reportieri