Talcinieks: Latvija kļūs par tīrāko valsti pasaulē

Talkošana Rumbulā
 

«Latvijai jākļūst par tīrāko valsti pasaulē. Ir patīkami apzināties, ka drīz šo mērķi sasniegsim,» pozitīvi noskaņots stāsta talcinieks Viktors, kas jau trešo gadu pēc kārtas piedalās Lielajā talkā.

Saistītie raksti

Viktors kopā ar savu kolektīvu uzkopj piemēsloto teritoriju Rumbulā, 49. autobusa galapunktā. Kopējais talcinieku skaits pārsniedz 50 cilvēku, kas ir gana daudz.

Šorīt Latvijā pulkiem Latvijas iedzīvotāju piedalās Lielajā talkā jeb uzkopj apkārtējo vidi vairāk nekā 1700 vietās, ko gada laikā paši esam piemēslojuši.

Reklāma

«Mūsu galvenie uzdevumi ir savākt atkritumus, ko sametuši gan apkārt klejojošie iedzīvotāji un autovadītāji, gan autobusu un mikroautobusu šoferi, un sakopt teritoriju - sagrābt lapas,» uzsver Viktors.

Talkotāji RumbulāTalkotāji Rumbulā. Foto: TVNET/Jurģis Baumanis

Talcinieku grupas vadītāja Elīze iestarpina, ka šī teritorija nav no tām tīrākajām. Katru gadu atkritumu skaits nemazinās.

Pērn talcinieki savākuši 150 maisus atkritumu,

kas ir apjomīgs daudzums. Un visticamāk, ka šogad šīs daudzums būs tikpat liels.

Rumbulā, 49. autobusu galapunkta teritorijā, talko tie, kam ir brīvdiena, un šis pasākums nav obligāts.

«Manu paziņu lokā talkošana ir diezgan pasīva. Diemžēl viņi to nenovērtē.

Es arī agrāk biju citādi jeb skeptiski noskaņots par talku nepieciešamību: tiem, kam gribas talkot, lai strādā, tikai kāpēc man tas būtu jādara? Domāju, tā vēlme citiem talkot nāks ar laiku,» pauž Viktors.

Talkotāji RumbulāTalkotāji Rumbulā. Foto: TVNET/Jurģis Baumanis

Sagrābtas un sapakotas maisos vecās koku lapasSagrābtas un sapakotas maisos vecās koku lapas. Foto: TVNET/Jurģis Baumanis

Viņš uzskata, ka Latvija jau ir viena no tīrākajām valstīm pasaulē, un, lai šo tēlu uzturētu un kļūtu vistīrākā valsts, ir jāpiedalās Lielajā talkā.

«Ir tādas lielvalstu pilsētas, kas ir daudz bagātākas par Rīgu, tomēr netīrākas. Kā piemēru varu minēt Berlīni, kurp dodos katru gadu Lieldienās,» stāsta talcinieks.

Sagrābtas un sapakotas maisos vecās koku lapasSagrābtas un sapakotas maisos vecās koku lapas. Foto: TVNET/Jurģis Baumanis

Viņš aicina katru doties vismaz uzkopt savu apkaimi un mudināt radus, draugus un citus piedalīties Lielajā talkā. Un tas ir jādara aktīvi, lai 2018. gadā Latvija kļūtu par tīrāko valsti pasaulē.

Viktors ir pārliecināts, ka Lielās talkas būs vēl ilgi un katru gadu arī pēc 2018. gada, jo Lielā talka ir veiksmīgi iestrādāts reflekss uzkopt apkārtējo vidi.

TVNET aicina arī tevi piedalīties Lielajā talkā!


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Zeme
Zeme, Jūrmala, 95000 EUR
Māja
Māja, Babītes pag., 136000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR

Kļūsti par reportieri