Latviju no rietumiem sasniegušas pērkona lietusgāzes, krusa un stiprs vējš

LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: flickr.com/photos/archangel12

Ceturtdien vietām Kurzemē, tostarp Liepājas pusē, zibeņojis un dārdējis pērkons, no rietumiem pār Latviju virzās lietusgāžu un krusas mākoņi, kā arī stiprs vējš, liecina meteoroloģiskie dati un aculiecinieku ziņotais.

Pēcpusdienā un vakarā Kurzemē, vakarā un nakts pirmajā pusē valsts centrālajā daļā, tai skaitā Rīgā, gaidāmas rietumu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 17-22 metriem sekundē.

Piektdienas rītā vējš kļūs lēns, vakarā Kurzemē dienvidu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 9-13 metriem sekundē.

13.novembris paies pārsvarā bez nokrišņiem, debesis būs daļēji apmākušās, no rīta vietām Kurzemē un Vidzemē gaidāma migla.

Gaisa temperatūra no rīta +3..+8 grādi, dienas vidū +5..+10 grādu.

Rīgā ceturtdienas vakarā iespējamas lietusgāzes, iegriezīsies rietumu, ziemeļrietumu vējš ar brāzmām aptuveni 20 metru sekundē. Piektdien nav gaidāmi nokrišņi, caur mākoņiem uzspīdēs saule, pūtīs neliels dienvidu vējš. Gaisa temperatūra tuvākajā diennaktī +7..+9 grādi.

Šodien Kurzemē novērots pērkona negaiss

Šodien valsts rietumos, Kurzemē, novērots pērkona negaiss, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pērkona negaiss fiksēts Liepājas pusē.

Meteorologi gan skaidro, ka, lai gan pērkona negaiss ir vasaras parādība, tas tiek novērots arī rudens mēnešos. Tiesa gan, salīdzinoši retāk, jo atmosfēras procesu aktivitāte ievērojami mazinās. Ja oktobrī pērkona negaisu var novērot vidēji vienu līdz četras reizes mēneša laikā, novembrī šī parādība ir retāka - vienu vai divas reizes un tikai atsevišķos gados - vidēji katru otro gadu.

Visbiežāk pērkona negaiss šajā gadalaikā ir tāpēc, ka teritoriju šķērso aktīvas atmosfēras frontes. Lielākoties to novēro piekrastes rajonos, jo ūdens vēl jūrā ir silts, bet, ienākot aukstajām gaisa masām, veidojas liels temperatūru kontrasts, kas savukārt veicina intensīvu gubu-lietus mākoņu veidošanos virs akvatorijas, kas rada zibeni un pērkona ducināšanu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Uz augšu