Ornitologs: aukstais pavasaris var ietekmēt ūdensputnus (2)

BNS
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Šāgada vēlais pavasaris varētu ietekmēt migrējošo ūdensputnu populāciju un ligzdošanu, bet citi gājputni no tā īpaši necietīs, pastāstīja ornitologs Dmitrijs Boiko.

Aukstā laika sekas varēšot novērtēt maijā, kad pilnā sparā ritēs ligzdošana, sacīja speciālists.

Gājputnu atlidošana aizkavējusies apmēram par trim nedēļām. Piemēram, ūdensputni pērn atlidoja aprīļa vidū, šogad tie varētu atlidot kādu nedēļu vai divas vēlāk. Pēc Boiko vārdiem, tas pats par sevi nebūt nekas īpašs, ja vien pēkšņi novembrī neiestāsies agra un auksta ziema.

Pie vēla rudens un agras ziemas būs vērojama ūdensputnu mazuļu masveida bojāeja, pieļāva Boiko.

Savukārt citiem putniem, ja ligzdošana sāksies par pāris nedēļām vēlāk nekā parasti, tas neko būtiski nemainīšot.

Pirmajā oficiālajā pavasara dienā trešdien, 20.martā, Latvijā pirmoreiz šogad jau redzēts baltais stārķis. Ornitologs gan norādīja, ka arī pāragri atlidojušajiem stārķiem bada briesmas nedraud, jo nepieciešamības gadījumā viņi ēd arī kritušus dzīvniekus un var atrast kādus graudus vai ogas.

Lai palīdzētu pāragrajiem migrantiem, cilvēki neko īpašu darīt nevar. Piebarot var mēģināt pīles un gulbjus, kā arī citus putnus, kuri ēd maizi, sacīja Boiko. Taču noteikti nevajadzētu aizmirst turpināt ievietot pārtiku putnu barotavās, kur tas darīts jau ziemas laikā, atgādināja putnu pazinējs.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu