Lielās talkas ietvaros karavīri un zemessargi sakops kritušo kritušo atdusas vietas

 

Lielās talkas ietvaros karavīri un zemessargi sakops kritušo karavīru atdusas un cīņu piemiņas vietas, zināja Aizsardzības ministrijā (AM).

Arī šogad Nacionālie bruņotie spēki ir atsaukušies aicinājumam piedalīties vides sakopšanā – karavīri un zemessargi pievienosies Lielajai talkai, kuras mērķis ir padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē.

Karavīri un zemessargi, aicinot savā pulkā arī ģimenes locekļus, talkos gandrīz vai visos Latvijas novados, uzkopjot aptuveni 70 vietas - gan savu vienību izvietojumus, gan sadarbībā ar pašvaldībām un citām projektā «Lielā talka» iesaistītajām organizācijām – arī ciemu, pilsētu teritorijas un mežus, tomēr galveno uzmanību veltot 1.un 2.pasaules kara, kā arī Brīvības cīņās kritušo karavīru atdusas un cīņu piemiņas vietām.

Reklāma

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube kopā ar karavīriem, zemessargiem, kadetiem, jaunsargiem, studentu korporāciju pārstāvjiem un citiem brīvprātīgajiem piedalīsies labiekārtošanas un vēsturisko nocietinājumu atjaunošanas darbos Nāves salā, kur šovasar atzīmēs cīņu simtgadi.

Nāves salā Pirmā pasaules kara laikā 1915.gada rudenī, Krievijas karaspēkam atkāpjoties no Kurzemes un Zemgales, atsevišķas karaspēka daļas palika Daugavas kreisajā krastā pussalas attekā. 3.Kurzemes un 2.Rīgas latviešu strēlnieku bataljons aizstāvot pussalu, zaudēja 167 karavīrus, tāpēc strēlnieki šo vietu nosauca par Nāves salu.

Bruņotie spēki talko arī rudenī - 2009.gadā, svinot Latvijas armijas 90.gadadienu, tika atjaunota tradīcija karavīriem un zemessargiem piedalīties Brīvības cīņu vietu, 1.un 2.pasaules kara piemiņas vietu un karavīru kapu vietu sakopšanā. Brīvības cīņu piemiņas vietu un karavīru kapu sakopšanas talkas tradīcija aizsākās 20.gadsimta 30.gados.

Tad katrs Latvijas armijas pulks piedalījās tā tuvumā esošo cīņas vietu un kritušo karavīru piemiņas vietu sakopšanā, uzskatot to par goda un cieņas apliecinājumu. Šajās talkās aktīvi iesaistījās visa sabiedrība - skolēni, jaunieši, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, pilsētu un lauku iedzīvotāji.

Saistītie raksti
Lielajā talkā būs vēss laiks, iespējami īslaicīgi nokrišņi

Lielajā talkā būs vēss laiks, iespējami īslaicīgi nokrišņi

Lielā Talka ieskandināta – sestdien visi aicināti doties talkā Latvijai

Lielā Talka ieskandināta – sestdien visi aicināti doties talkā Latvijai

Lielā Talka Bieriņos – talkošana ar pievienoto vērtību

Lielā Talka Bieriņos – talkošana ar pievienoto vērtībuSaistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 149000 EUR
Māja
Māja, Vecpiebalga, 28000 EUR
Māja
Māja, Ķekavas pag., 179500 EUR

Kļūsti par reportieri