Rīgā ziedēs magnolija - Lucavsalā tapusi jauna atpūtas vieta

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Otrdien, 13.jūnijā, Lucavsalā atklāta jauna izzinoša atpūtas vieta, kas ir labdarības fonda BlueOrange Charity dāvana Rīgas pilsētai, tās iedzīvotājiem un viesiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzēvičs izteica prieku par Lucavsalas straujo attīstību un vēl vienu sakārtotu vietu pilsētvidē. Pārējie novēlēja, lai tā kļūst par jauku atpūtas vietu ģimenēm ar bērniem, nūjotājiem, velobraucējiem un visiem tiem, kas novērtē iespēju baudīt dabu piecpadsmit minūšu attālumā no centra.

«Lucavsalas labajā pusē, pašā Daugavas krastā pirms gada bija klajš lauks. Tagad šī vide ir sakopta, un fonds ir izveidojis estētisku un interesantu atpūtas vietu. Rudenī iestādītie koki ir veiksmīgi pārziemojuši un veido daudzveidīgu krāsainu ainavu, vienlaikus ļaujot apmeklētajiem iepazīties ar 16 dažādām koku šķirnēm. Hokaido egle, sudraba kļava, sārtā zirgkastaņa, daudzziedu ābele, sarkanais ozols, pīlādzis un visi pārējie koki ir izaudzēti stādaudzētavā «Ķikši» un jau tagad ir divu līdz piecu metru gari.

Interesentiem izveidots informatīvais stends, kur var izsekot koku izvietojumam un to latīniskajiem nosaukumiem. Savukārt zālājā starp kokiem ir izveidotas labiekārtotas atpūtas vietas – trīs oriģināla dizaina 4 metrus gari soli, kuru autors ir kokapstrādes meistars, jaunais mākslinieks no Irlavas - Artūrs Immermanis,» ar gandarījumu par paveikto stāsta labdarības fonda valdes locekle Ingrīda Šmite.

«Artūra Immermaņa piedāvātā iecere bija īpaši atbilstoša labdarības fonda izvirzītajiem nosacījumiem: piedāvātais soliņu dizaina risinājums ir ne vien radošs, bet arī funkcionāls. Soliņu izgatavošanā ir izmantota dabai draudzīga un vienlaikus izturīga koksnes apstrādes tehnoloģija, un tas nozīmē, ka soli kalpos un priecēs ilgi,» atzīmē Ingrīda Šmite.

«Tā kā salu ieskauj ūdeņi, sola forma veidota, radot līdzību ar plūstošu vilni. Sols, kas veidots pēc senas japāņu metodes, sastāv no aptuveni 90 koka posmiem, tā malas ir melnas. Koks sākumā ir dedzināts, pēc tam dedzinātā virsma noņemta un uz pamata uzlikta īpaša eļļa. Skatoties no dažādiem skatu punktiem, var redzēt, kā spēlējas sola līnijas un krāsas, vietām vairāk ir redzama oranžā krāsa, vietām zilā vai tumši melnā,» komentē soliņa autors Artūrs Immermanis.

Ierīkotajai atpūtas vietai Lucavsalā ir arī simboliska nozīme. Pērn iestādītie 15 dažādu šķirņu koki simbolizē bankas 15 darba gadus Latvijā.
Jaunierīkotā un labiekārtotā vieta atrodas Lucavsalas labajā pusē, pirms airēšanas bāzes un Ziemeļu kara pieminekļa.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu