Grieķijas valdības koalīcijas izveidi prognozē trešdien


Partijas «Jaunā demokrātija» līderis Antonis Samaras (no kreisās) un Grieķijas Sociālistu partijas līderis Evangels Venizels

LETA

2012. gada 19. jūnijā 21:49

Grieķijā valdības koalīcija varētu tikt izveidota līdz «trešdienas dienas vidum», otrdien apliecināja sociālistu partijas PASOK līderis Evangels Venizels, viņa partijai turpinot sarunas par valdības izveidošanu ar konservatīvo un mēreno kreiso partijām.

  • Citos portālos

«Valdība ir jāizveido, cik vien drīz iespējams,» sacīja Venizels. «Ņemot vērā situāciju, kāda tā ir patlaban, to ir iespējams sasniegt līdz rītdienas dienas vidum.»

Pirmdien, dodot konservatīvās partijas «Jaunā demokrātija» (ND) līderim Antonim Samaram trīs dienas laika valdības veidošanai, Grieķijas prezidents Karols Papulijs uzsvēra, ka Grieķija nedrīkst palikt nepārvaldīta ne stundu.

No 300 vietām parlamentā ND jaunajā sasaukumā ieguvusi129 vietas, jo vēlēšanu likums paredz, ka partija, kas ieguvusi pirmo vietu, saņem 50 papildu deputātu vietas. SYRIZA ieguvusi 71 deputāta vietu, bet PASOK - 33 vietas.

Reklāma

Proeiropeiski noskaņotie kreisie demokrāti, kas tiek uzlūkoti kā iespējamie ND koalīcijas partneri, parlamentā ieguvuši 17 vietas.


  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.