Izvarotājs no Latvijas Īrijas AT tiesājas pret deportāciju no valsts

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Deniss Kovaļenko, kurš šobrīd ir 34 gadus vecs, bija iesniedzis prasību saistībā ar Īrijas tiesas lēmumu pēc cietumsoda izciešanas izraidīt viņu no valsts. Un Kovaļenko uzvarēja prāvā Īrijas Augstākajā tiesā, raksta «Baltic Ireland».

Augstākās tiesas tiesnesis Pols Makdermots norādīja, ka izraidīšanas orderis bijis «fundamentāli kļūdains», jo Kovaļenko bija liegta godīga procedūra, tostarp viņam netika dota iespēja iesniegt vai izskaidrot noteiktu informāciju, uz kuru pamatojoties

Tieslietu departamenta amatpersonas pieņēma lēmumu izsūtīt viņu no valsts un aizliegt atgriezties 10 gadus.

Kovaļenko, kurš pirms notiesāšanas dzīvoja Galvejā, savā prasībā norādīja, ka tieslietu ministra lēmums viņu izraidīt bija netaisnīgs un tā rezultātā tika pārkāptas viņa un viņa ģimenes tiesības saskaņā ar Eiropas Savienības Pamattiesību hartu. Vīrietis norādīja: kā Eiropas Savienības pilsonim viņam ir tiesības uzturēties Īrijā.

Kovaļenko lieta Īrijas Centrālajā krimināltiesā tika izskatīta 2006.gadā. Tiesa konstatēja, ka

viņš 2004.gada Valentīndienas naktī Galvejas centrā ap plkst. 3:00 satika amerikāņu studenti un pie ielas pārdevēja nopirka viņai rozi. Vēlāk apsūdzētais uz ielas sievieti izvaroja.

Apgalvo, ka cietusī seksam piekrita pati

Kovaļenko neatzina savu vainu izvarošanā un tiesas procesa laikā apgalvoja, ka cietusī labprātīgi bija piekritusi seksam, bet zvērinātie tomēr atzina viņu par vainīgu un notiesāja uz septiņiem gadiem cietumā. Tāpat Kovaļenko ar tiesas lēmumu tika iekļauts seksuālo noziedznieku reģistrā. Pēc soda izciešanas un atbrīvošanas no cietuma Kovaļenko atgriezās Galvejā, kur dzīvo viņa ģimenes locekļi. 2013.gada 17. jūnijā viņam tika izsniegts izraidīšanas rīkojums, un nākamajā dienā viņš no valsts tika izsūtīts, neskatoties uz to, ka iepriekš šis rīkojums tika pārsūdzēts un Kovaļenko nebija saņēmis oficiālu lēmumu par izraidīšanas un iebraukšanas aizlieguma pārskatīšanu.

Tiesnesis norādīja, ka tieslietu ministra pienākums bija atklāt Kovaļenko, ka, apsverot viņa izsūtīšanu, tika plānots izmantot materiālus par notiesātā uzvedību ieslodzījuma laikā, kas bija iegūti no Īrijas Cietumu dienesta. Nesniedzot informāciju par šādu materiālu izmantošanu, Kovaļenko tika liegta iespēja sniegt jebkādus paskaidrojumus par tiem, tātad netika nodrošināta godīga procedūra. Tiesnesis arī konstatēja, ka apelācijas procesā bija iesaistīts ierēdnis, kurš piedalījās sākotnējā lēmuma par Kovaļenko izraidīšanu pieņemšanā. Apelācijas procesam jābūt pilnīgi neatkarīgam no sākotnējā lēmuma pieņēmēja, uzsvēra tiesnesis.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu