Lietuva: ES jāsaglabā Lielbritānija kā sabiedrotā

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Lietuva, kas centās iegūt Lielbritānijas palīdzību Eiropas Savienības (ES) pozīcijas pret Krieviju pastiprināšanai, cer, ka ES saglabās visu iespējamo attiecībās ar Lielbritāniju arī pēc tās balsojuma par izstāšanos no bloka, pirmdien žurnālistiem Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) galvenajā mītnē Ņujorkā sacīja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

«Mēs vēlētos saglabāt to, kas vēl nav iznīcināts, to, ko ir iespējams saglabāt,» sacīja Lietuvas ārlietu ministrs.

Viņš norādīja, ka pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no ES ir nepieciešama skaidrība, tomēr Lietuva «nesteidz Lielbritāniju izraidīt».

Francija un Itālija ir mudinājusi Lielbritāniju pēc iespējas ātrāk sākt izstāšanās procesu, bet Vācija un citas ES dalībvalstis paudušas piesardzīgāku pozīciju.

Linkevičs pauda bažas, ka attiecībās ar Krieviju pēc Lielbritānijas izstāšanās «principiālākas pozīcijas balsis būs vājākas».

Šonedēļ gaidāma ES pārstāvju tikšanās, kurās plānots runāt par ekonomisko sankciju pret Krieviju pagarināšanu. Sankcijas noteiktas pret Krieviju saistībā ar Ukrainas Krimas pussalas aneksiju un agresiju Ukrainas austrumos, lai gan Krievija noliedz separātistu atbalstīšanu.

Francija un Vācija ir aicinājusi mainīt pieeju sankcijām pret Krieviju, bet Lielbritānija saglabāja stingru pozīciju, uzstājot, ka nedrīkst pieļaut atkāpes, kamēr nav progresa ceļā uz Ukrainas konflikta izbeigšanu.

Linkevičs kritizēja ES dalībvalstis, kas atbalsta «pragmatiskāku un elastīgāku» pieeju sankcijām pret Krieviju, sakot, ka tā ir «ļoti neproduktīva», un uzstājot, ka pēc neefektīvām sankcijām vajadzētu sekot «plašākām sankcijām».

Lietuvas ārlietu ministrs teica, ka ar kolēģiem no Baltijas un Ziemeļvalstīm ir runājis par Lielbritānijas vēlētāju izvēli referendumā atbalstīt izstāšanos no ES. Linkevičs informēja, ka visi ir piekrituši, ka jauno bloka un Lielbritānijas attiecību veidošanai vajadzētu būt «civilizētam procesam».

Viņš Lielbritāniju raksturoja kā «stratēģisku sabiedroto» Eiropas drošības, cilvēktiesību un demokrātijas veicināšanā.

Lietuvas kaimiņvalsts Polijas labējais politiķis Jaroslavs Kačinskis pirmdien pauda atbalstu ierosinājumam Lielbritānijā rīkot vēl vienu referendumu par dalību ES.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu