iepriekšējais 1 2 3

Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. M

  Ne teorētiski, ne praktiski tā nevar būt. Varbūt kādā akmens laikmetā vai dziļas krīzes periodā, bet ne Latvijā.

  0
 2. Man tā ir bijis. Šis nav anonīms komentārs. Pēc operācijas pastāstīju par ko dakteri sarunājās un ar cik triecieniem tika pie plaušām. Anesteziologu aizsūtīja pensijā par spīti tam, ka viņš bija nodaļas galvenās ārstes vīrs. Iespējams, ka sāpēja mazāk, nekā tad, ja narkozes nebūtu vispār. Visu cieņu, slimnīca izdarīja secinājumus un rīkojās. Tas bija samērā daudz gadus atpakaļ.

  1
 3. matilainen Oskar Gardener2017. g. 19. februārī 02:49

  Plaušas paratsi neoperē 1X.....

  0
 4. Man ar nācās piedzīvot ko līdzīgu 3 šā ķeizara laikā; bet es varēju parunāt...bet neviens Neklausijās, jo domāja ka murgoju! Bļin visas rokas vēderā un sāp!!!! Un neviens netic!:((

  0
 5. L

  Kaut kā īsti neticās ka te pasakas nestāsta.
  Pacients taču pieslēgts pie aparātiem- pulsu mēra, spiedienu un vēl ko tur!
  Neticu ka jūtot lielas sāpes visi parametri paliek nemainīgi labi......!

  7
 6. Tas viss ir taisnība, tikai dakteris rīkojās primitīvi. Es, kad strādāju savā vecajā mītnes zemē, darīju tā: Sākumā iemidzināju, tad atvēru vaļā vēderu. Sākumā rūpīgi apskatīju, novērtēju, parēķināju. Tad pamodināju, un teicu tā, ka tagad darba apjoms ir zināms, un tas maksās tādu un tādu summu. Uzskatāmības pēc parādīju vienu - otru zarnu (kaulu, nieri, aknu, utt.). Ja nē, tad es salieku atpakaļ visu tā, kā bija, aizšuju ciet un sveiki! Tālāk viens Hipokrāta zvērests 3X dienā, sākumā ārīgi, tad iekšķīgi, caur taisno zarnu! Bet tik tālu nekad nebija jāiet, jo kredītzīmes par pārskaitījumiem, māju un mašīnu ieķīlāšanu, parakstīja pilnīgi visi. Tad aizmidzināju, un mēs turpinājām!

  1
 7. t

  Paldies!
  Tieši šādu komentāru visu redzētāji un dzirdētāji bija pelnījuši.

  2
 8. v

  Kāreiz biju ar savu bērnu pie zobuā. Vienam pirmklasniekam iepotēja un šis tādā histērijā. Beigās daktere saka, ka lai nāk tad kad būs nomierinājies vai arī ejiet pie cita ārsta. Tikai vienīgi zobs sapotēts un nekas nav salabots, bet tur jau nav ārsta vaina. Cik visur redzu šo puiku tur nenormālas histērijas. Tur jau laikam psihiatriska vaina.

  3
 9. J

  Jēziņ, palasot šitos komentārus saprotu, ka cilvēkiem točna nav pilns rublis, visi cietuši sāpes un pamodušies operācijas laikā, vienkārši šausmene un ārsti mežoņi, kuriem patīk spīdzināt. Es esmu lāpīts reizes sešas un nekad neko neesmu jutis, kā aizmigu pirms operācijas tā pamodos pēc tās palātā. Ko var te izdomāt pekstiņus.

  12
 10. v

  hahah. Tas tiešām jau ir smieklīgi. Cik ļoti mediji vēlas/viņiem ir uzdevums mēģināt diskreditēt medicīnas darbiniekus. Ieliek gandrīz 10 gadus vecu stāstu, lai pohainajai tautai sestdienas rītā būtu atkal, par ko pacepties un pastāstīt savus piedzīvojumus. :D
  Tas, kas, protams, atkal ir noklusēts, ir, ka atsevišķām vielām, ko izmanto anestēzijā, oficiāla blakusparādība (kā jebkuram medikamentam) ir nepatīkami murgi. Un tur neviens neko nevar ietekmēt. Sievietei nepaveicās, tāpat kā nepaveicas cilvēkiem, kuriem ir alerģija no, piemēram, upenēm. Tas arī viss.

  7
 11. v

  jau vecākiem jāpaskatās pašiem uz sevis. Vai esam iemācījuši bērnam Regulāri tīrīt zobus? Un vai paši Regulāri vedam bērnu pie zobārsta? Vai vecāki vispār zin, ka par zobiem jau jāsāk rūpēties ar Pirmo zobu kurš parādījies bērna mutē? Ja jums ir desmit gadus vecs bērns cik reizes viņš ir vests pie zobārsta? Varu saderēt, ka Nevienu!!! Paši vien aizlaiž savus un bērnu zobus līdz ārprātam un pēc tam vaino visus citus, bet tikai ne paši Sevi!!! Izdomā slima suņa murgus, lai noslēptu savu nevīžību, paviršību un slinkumu!!! Lai nomelnotu citus ir gan laiks, gan griba un iespēja to izdarīt, bet kad savāķīt savu ģimeni tad nav nekā ir tikai pilna mute ar vistu fermas mēsliem!!!

  4
 12. j

  ja tā parēķina, tad 10gadīgam jau bija jābūt pie zub'ņika 10x. Bet ja zobus labo pilnajā narkozē, tad ir izpuvusi mute, kas regulāri ejot pie zubņika nevar būt. Hmmm...senči kaut ko te loho...

  10
 13. A

  Regulāri vests bērns pie ārsta histērijā nekrīt tas ta toč, jo viņš jau zin kas un kā, bet ja atved pirmo reizi mūžā ar sāpošu, tad ir trakums. Ruki nogi pa gaisu.

  5
 14. a

  ja ta notiek, vai tā nav anesteziologu vaina?

  4
 15. iconUrsislatvis Lopis adf2017. g. 18. februārī 10:20

  Man liekas drusku dīvaini, ka to nepamanīja, jo droši vien pacientei no šausmām un sāpēm paaugstinājās sirds ritms.

  8
 16. b

  Nezinu kāpēc, bet šeit pieminēti tikai Stradiņi. Arī es tās sāpes izbaudīju 2004 gadā pamostoties hemaroīdu operāciju laikā. Redzēju trīs dakterus pie sava dibengala, vienu cilvēku pie kreisās rokas kur bija sistēma, divus labajā pusē. Dzirdēju viņu sarunas un smieklus. Redzēju telpu kurā atrados. Nevarēju neko pateikt,ne kāju pakustināt, dot kādu ziņu par sevi. Pamodos kādas trīs reizes. Jutu, ka uz manis skatījās, satraucās. Klusēju, jo dakteris pirms operācijas prasīja 100 naudiņas- tāda esot viņa cena, man tādas toreiz nebija.

  5
 17. x

  Malacis, smieklīgi izdomāji - klusēji, jo bija bail, ka dzīvam prasīs kukuli :)

  11
 18. x

  Pasaulē tā gadoties reizi 19.000 operācijās, bet Latvijā vismaz katram otrajam - visi visu jutuši, tikai neko nav teikuši :)))) Muldētāju tauta, paši muld un paši tic.

  31
 19. t

  Uz Latvijas iedzīvotāju skaitu tas varētu būt kādiem 100 tā gadījies tātad. Bet te tikai 84 vēl ienākuši pakomentēt. Gaidam pārējos stāstus :)

  3
 20. T

  Laimīgs cilvēks, tev teikšu, tomēr pamodās. Ārsti pat brīnījās, jo iepriekšējie septiņi, to aizmirsa izdarīt.

  0
 21. :

  Taaaaaadi murgi! Un kurssss sitam visam tic????!!!! Ir taçu atskiriba starp narkozi un anesteziju!!!!

  15
 22. iconUrsislatvis Lopis :D2017. g. 18. februārī 10:22

  Un kāda ir atšķirība starp narkozi un anestēziju?

  3
 23. l

  narkoze -es, dsk. ģen. -žu, s.
  1. med. Apzināti izraisīta centrālās nervu sistēmas aizsargkavēšana.
  Narkozes līdzeklis — viela, kas izraisa narkozi.
  Ārstnieciskā narkoze — narkoze, kuras uzdevums ir izslēgt sāpju sajūtu no slimnieka apziņas.
  Ķirurģiskā narkoze — narkoze, kuras uzdevums ir pasargāt no sāpju sajūtu uztveršanas operējamo cilvēku un radīt viņa nekustīgumu, muskulatūras atslābumu.
  2. reti. Narkotisku vielu izraisīts cilvēka stāvoklis.
  Bazālā narkoze — narkoze, ko izraisa, ievadot taisnajā zarnā, vēnā vai muskulī īslaicīgas darbības narkozes līdzekli, lai nodrošinātu mierīgāku slimnieka iemigšanu inhalācijas narkozes laikā.
  Inhalācijas narkoze — narkoze, ko izraisa ar narkozes līdzekļa ieelpošanu.
  Intratraheālā narkoze — narkoze, ko izraisa, ievadot narkozes līdzekli tieši trahejā.
  Intravenozā narkoze — narkoze, ko izraisa, ievadot narkozes līdzekli vēnā.
  Medulārā narkoze — narkoze, ko izraisa, ievadot narkozes līdzekli muguras smadzeņu centrālajā kanālā.
  Jauktā narkoze — dažādu narkozes līdzekļu kombinēšana.
  Slāpekļa narkoze — stāvoklis, kas atgādina alkohola reibumu ar eiforiju un orientēšanās traucējumiem; novēro arī akvalangistiem, kas lielā dziļumā elpo saspiestu gaisu.
  Rektālā narkoze — narkoze, ko izraisa, ievadot narkozes līdzekli taisnajā zarnā.

  anestēzija -as, s.; parasti vsk.; med.
  1. Jutīguma zudums.
  2. Sāpju mazināšana ar anestezējošiem līdzekļiem.
  Lokālā jeb vietējā anestēzija — nejutība, ko panāk ar audu atdzesēšanu vai ar anestezējošas vielas injekciju.
  Neirālā anestēzija — anestēzija ko panāk, ievadot anestēzijas līdzekli nervā vai nerva tuvumā.
  Parciālā jeb daļējā anestēzija — anestēzija, kad daļa jutības vēl saglabājusies.
  Peridurālā anestēzija — reģionārās anestēzijas veids, kurā anestēzijas šķīdumu ievada pa krusta kaula kanāla atveri peridurālajā telpā.
  Kaudālā anestēzija — reģionārās anestēzijas veids, kurā anestēzijas šķīdumu ievada pa krusta kaula kanāla atveri peridurālajā telpā.
  Epidurālā anestēzija — reģionārās anestēzijas veids, kurā anestēzijas šķīdumu ievada pa krusta kaula kanāla atveri peridurālajā telpā.
  Reģionālā jeb apvidus anestēzija — anestēzija, kurā panāk nejutību ar tā nerva blokādi, kurš inervē noteiktu ķermeņa apvidu, vai arī anestēzijas vielu injicē visapkārt vajadzīgajam apvidum.
  Spinālā jeb lumbālā anestēzija — muguras smadzeņu anestēzija: (a) norobežota apvidus nejutība, kas ir muguras smadzeņu slimības sekas; (b) ķermeņa apakšējās daļas nejutība pēc anestēzijas vielas ievadīšanas muguras smadzeņu

  5
 24. G

  Man bija līdzīga situācija, bet es gan pamatīgi blāvu un sabaidīju ārstus, sāpes jutu, bet pusmiega stāvoklī. Dakters nabags dabūja trūkties kamēr es iemigu no jauna.vēlāk jokoja ka pēc izskata tāda klusa meitene a iemiegot operdziedātāja.

  1
 25. s

  Divus gadus atpakaļ,es piedzīvoju šīs šausmas!!!Pēkšni pamodos un sapratu ,ka dakteris ar visām četrām rokam ir mana vēdera dobumā un kaut ko cilā.Sāpes nekādas tikai šausmīgas bailes no notiekošā.Pakustēties nevarēju .Tad sapratu ,ka vēdera saturs ir man blakus uz operāciju galda,bet atpakaļ tiek bāzti salmu kušķi.Nevarēju pakliegt un protestēt.Ārsti pat nepamanīja,ka visu redzu.Toties ,kad viss bija galā,sadevu viņiem riktīgi un teicu ,lai tūlīt pat griež vēlreiz un saliek visu atpakaļ .

  7
 26. x

  ...pēc tam visu salika pa vietām, vienīgi galvā palika salmi...

  47
 27. M

  arī līdzīgi bija, par laimi operācijas pašās beigās Gaiļezerā. Nevar ne pakustēties, ne acis atvērt, ne pakliegt.....tikai svelošas sāpes.

  2
 28. r

  pamodos, kad man taisīja apendicīta operāciju - tas bija kā iznirt no kaut kurienes. Sāpes nejutu, acis bija vaļā, un ārsti sāka rosīties kā bites un laikam jau pastiprināja anestēziju.

  5
 29. iconMāra Salzemniece 2017. g. 17. februārī 16:12

  Tā ir klasika kad premedikācijai netiek lietoti opiati bet analģētiķi kombinācijā ar kurares miorelaksantiem. Anesteziologs var nokļūdīties kaut vai ķermeņa masas dēļ. Acīm redzot tantei sanāca par īsu.

  13
 30. s

  Nav vaargaaka cilveeka par krievu,sukaataajs bijis un buus

  3
 31. p

  ja ir kaada pasaules seerga,tad taa ir krievelji

  3

iepriekšējais 1 2 3

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi