Piektdiena, 22. jūnijā Vārda dienas: Laimdots Laimiņš Ludmila
Komentāri
Autorizējies šeit:
M
Minhauzens
19 februārī, 12:02
Ne teorētiski, ne praktiski tā nevar būt. Varbūt kādā akmens laikmetā vai dziļas krīzes periodā, bet ne Latvijā.
Oskar Gardener
18 februārī, 20:02
Man tā ir bijis. Šis nav anonīms komentārs. Pēc operācijas pastāstīju par ko dakteri sarunājās un ar cik triecieniem tika pie plaušām. Anesteziologu aizsūtīja pensijā par spīti tam, ka viņš bija nodaļas galvenās ārstes vīrs. Iespējams, ka sāpēja mazāk, nekā tad, ja narkozes nebūtu vispār. Visu cieņu, slimnīca izdarīja secinājumus un rīkojās. Tas bija samērā daudz gadus atpakaļ.
Lia Mia
18 februārī, 18:02
Man ar nācās piedzīvot ko līdzīgu 3 šā ķeizara laikā; bet es varēju parunāt...bet neviens Neklausijās, jo domāja ka murgoju! Bļin visas rokas vēderā un sāp!!!! Un neviens netic!:((
L
LD
18 februārī, 17:02
Kaut kā īsti neticās ka te pasakas nestāsta. Pacients taču pieslēgts pie aparātiem- pulsu mēra, spiedienu un vēl ko tur! Neticu ka jūtot lielas sāpes visi parametri paliek nemainīgi labi......!
M
matilainen
18 februārī, 14:02
Tas viss ir taisnība, tikai dakteris rīkojās primitīvi. Es, kad strādāju savā vecajā mītnes zemē, darīju tā: Sākumā iemidzināju, tad atvēru vaļā vēderu. Sākumā rūpīgi apskatīju, novērtēju, parēķināju. Tad pamodināju, un teicu tā, ka tagad darba apjoms ir zināms, un tas maksās tādu un tādu summu. Uzskatāmības pēc parādīju vienu - otru zarnu (kaulu, nieri, aknu, utt.). Ja nē, tad es salieku atpakaļ visu tā, kā bija, aizšuju ciet un sveiki! Tālāk viens Hipokrāta zvērests 3X dienā, sākumā ārīgi, tad iekšķīgi, caur taisno zarnu! Bet tik tālu nekad nebija jāiet, jo kredītzīmes par pārskaitījumiem, māju un mašīnu ieķīlāšanu, parakstīja pilnīgi visi. Tad aizmidzināju, un mēs turpinājām!
V
viendien
18 februārī, 11:02
Kāreiz biju ar savu bērnu pie zobuā. Vienam pirmklasniekam iepotēja un šis tādā histērijā. Beigās daktere saka, ka lai nāk tad kad būs nomierinājies vai arī ejiet pie cita ārsta. Tikai vienīgi zobs sapotēts un nekas nav salabots, bet tur jau nav ārsta vaina. Cik visur redzu šo puiku tur nenormālas histērijas. Tur jau laikam psihiatriska vaina.
J
J
18 februārī, 10:02
Jēziņ, palasot šitos komentārus saprotu, ka cilvēkiem točna nav pilns rublis, visi cietuši sāpes un pamodušies operācijas laikā, vienkārši šausmene un ārsti mežoņi, kuriem patīk spīdzināt. Es esmu lāpīts reizes sešas un nekad neko neesmu jutis, kā aizmigu pirms operācijas tā pamodos pēc tās palātā. Ko var te izdomāt pekstiņus.
V
vecais
18 februārī, 09:02
hahah. Tas tiešām jau ir smieklīgi. Cik ļoti mediji vēlas/viņiem ir uzdevums mēģināt diskreditēt medicīnas darbiniekus. Ieliek gandrīz 10 gadus vecu stāstu, lai pohainajai tautai sestdienas rītā būtu atkal, par ko pacepties un pastāstīt savus piedzīvojumus. :D Tas, kas, protams, atkal ir noklusēts, ir, ka atsevišķām vielām, ko izmanto anestēzijā, oficiāla blakusparādība (kā jebkuram medikamentam) ir nepatīkami murgi. Un tur neviens neko nevar ietekmēt. Sievietei nepaveicās, tāpat kā nepaveicas cilvēkiem, kuriem ir alerģija no, piemēram, upenēm. Tas arī viss.
V
vispirms
18 februārī, 08:02
jau vecākiem jāpaskatās pašiem uz sevis. Vai esam iemācījuši bērnam Regulāri tīrīt zobus? Un vai paši Regulāri vedam bērnu pie zobārsta? Vai vecāki vispār zin, ka par zobiem jau jāsāk rūpēties ar Pirmo zobu kurš parādījies bērna mutē? Ja jums ir desmit gadus vecs bērns cik reizes viņš ir vests pie zobārsta? Varu saderēt, ka Nevienu!!! Paši vien aizlaiž savus un bērnu zobus līdz ārprātam un pēc tam vaino visus citus, bet tikai ne paši Sevi!!! Izdomā slima suņa murgus, lai noslēptu savu nevīžību, paviršību un slinkumu!!! Lai nomelnotu citus ir gan laiks, gan griba un iespēja to izdarīt, bet kad savāķīt savu ģimeni tad nav nekā ir tikai pilna mute ar vistu fermas mēsliem!!!
A
adf
17 februārī, 22:02
ja ta notiek, vai tā nav anesteziologu vaina?
B
bija
17 februārī, 20:02
Nezinu kāpēc, bet šeit pieminēti tikai Stradiņi. Arī es tās sāpes izbaudīju 2004 gadā pamostoties hemaroīdu operāciju laikā. Redzēju trīs dakterus pie sava dibengala, vienu cilvēku pie kreisās rokas kur bija sistēma, divus labajā pusē. Dzirdēju viņu sarunas un smieklus. Redzēju telpu kurā atrados. Nevarēju neko pateikt,ne kāju pakustināt, dot kādu ziņu par sevi. Pamodos kādas trīs reizes. Jutu, ka uz manis skatījās, satraucās. Klusēju, jo dakteris pirms operācijas prasīja 100 naudiņas- tāda esot viņa cena, man tādas toreiz nebija.
X
xd
17 februārī, 18:02
Pasaulē tā gadoties reizi 19.000 operācijās, bet Latvijā vismaz katram otrajam - visi visu jutuši, tikai neko nav teikuši :)))) Muldētāju tauta, paši muld un paši tic.
T
Tvaikonis
17 februārī, 18:02
Laimīgs cilvēks, tev teikšu, tomēr pamodās. Ārsti pat brīnījās, jo iepriekšējie septiņi, to aizmirsa izdarīt.
:
:D
17 februārī, 18:02
Taaaaaadi murgi! Un kurssss sitam visam tic????!!!! Ir taçu atskiriba starp narkozi un anesteziju!!!!
S
stella
17 februārī, 17:02
Divus gadus atpakaļ,es piedzīvoju šīs šausmas!!!Pēkšni pamodos un sapratu ,ka dakteris ar visām četrām rokam ir mana vēdera dobumā un kaut ko cilā.Sāpes nekādas tikai šausmīgas bailes no notiekošā.Pakustēties nevarēju .Tad sapratu ,ka vēdera saturs ir man blakus uz operāciju galda,bet atpakaļ tiek bāzti salmu kušķi.Nevarēju pakliegt un protestēt.Ārsti pat nepamanīja,ka visu redzu.Toties ,kad viss bija galā,sadevu viņiem riktīgi un teicu ,lai tūlīt pat griež vēlreiz un saliek visu atpakaļ .
M
Man
17 februārī, 16:02
arī līdzīgi bija, par laimi operācijas pašās beigās Gaiļezerā. Nevar ne pakustēties, ne acis atvērt, ne pakliegt.....tikai svelošas sāpes.
R
reiz
17 februārī, 14:02
pamodos, kad man taisīja apendicīta operāciju - tas bija kā iznirt no kaut kurienes. Sāpes nejutu, acis bija vaļā, un ārsti sāka rosīties kā bites un laikam jau pastiprināja anestēziju.
Māra Salzemniece
17 februārī, 14:02
Tā ir klasika kad premedikācijai netiek lietoti opiati bet analģētiķi kombinācijā ar kurares miorelaksantiem. Anesteziologs var nokļūdīties kaut vai ķermeņa masas dēļ. Acīm redzot tantei sanāca par īsu.
S
slavs
17 februārī, 13:02
Nav vaargaaka cilveeka par krievu,sukaataajs bijis un buus
P
pfff
17 februārī, 13:02
ja ir kaada pasaules seerga,tad taa ir krievelji
A
adolfs
17 februārī, 13:02
visus krieveljus vagonos
M
melis
17 februārī, 13:02
Totālas muļķības tiek melstas. Tas nav iespējams.
Z
zigrida
17 februārī, 12:02
Pirms 12 gadiem man veica operaciju ,operacju pabeidza veiksmigi bet bija problemas ar atgriesanos pie samanas dzirdeju visu ka mani modina ka satraukusies ,likas pat ka mani tur pakratija,nejutu ne sapes ,bet dzirdu vairakas skalas balsis sauc mani varda kad pamodos tad mani cela gulta un es atkal atsledzos velu vakara pamodos un tad tikai vareju atvert acis redzeju visadus aparatus sev apkart un dakteriti .Nakosa rita anestologs teica ta jus nu gan vakar mus parbaidijat,jo izradas pirms paris nedelam tur bija mirusi 7 slimniekiGadas ari ta.
L
Linda
17 februārī, 12:02
Gluži kā 2007. gada filmā Awake
H
hmm
17 februārī, 11:02
Tādi gadījumi notiek un lai no tā izvairītos operācijas laikā var uz galvas uzlikt dažus vadus, kas monitorē smadzeņu aktivitāti. Respektīvi, ja pacients atmostas-aktivitāe palielināš.
Ž
Žora
17 februārī, 11:02
Ieņēmu anestēziju uz pohām par maz uznāca poha izvēmos bet tad atkal dabūju anesteziju un poha pārgāja. Šito nevienam nenovēli
S
Sirds ritmam
17 februārī, 10:02
būtu pamatīgi jāpalielinās, un to nu gan dakteriem vajadzēja pamanīt.
V
V.
17 februārī, 10:02
tas protams ir smieklīgs salīdzinājums, bet man pie zobārsta bija kas analogs - bija jārauj zobu, - es zinu, ka tā nebija norma, jo dzīvē divi zobi rauti, pie otrā praktiski neko nejutu, bet kad pirmo reizi rāva, nezinu kas bija ar anestēziju, bet manuprāt sāpes varēja būt kā nebūtu bijusi anestēzija, piedevām viņa izrāva tikai pusi zoba, atlikums vēl šobaltdien pēc daudziem gadiem ir turpat, tā kā problēmas nerada - ne sāpes, neko, tad esmu pagaidām atstājis, jo iespējams lai pilnīgi izņemtu tur vajadzēs smaganu operāciju - nezinu gandrīz šķiet samaņu pazaudēju no sāpēm
.
...
17 februārī, 10:02
Man diemžēl ir līdzīga pieredze. 2009. gadā Stradiņos operācijas laikā pamodos, jutu ka griezuma vieta ir atplēsta ar spailē un tur kaut ko kasa,sāpes griezuma vietā, roka notirpusi , gribēju pagriezties. Ķirurgs prasīja: 'uz kurieni ta nu?" Atbildēju:'gribu pagriezties, roka notirpusi". Pēc brītiņa gan mani atkal iemidzināja. Bet trauma palikusi, ja nu nākošreiz atkal pamodīšos pirms laika.
R
rtwer4
17 februārī, 09:02
Fufelis, vai sūdīgs anesteziologs. Ja būtu bijuša sāpes, tad būtu reaģējusi asinsspiediena un sirdarbības monitori - tahikardija, bradikardija, tāpat MPV rīstīšanās. Ta pieaugus, kritums pie sāpju šoka un anesteziologs, atkarībā no reakcijas saprot, ka par maz dulluma. Iespējams, ka procedūra darīta tikai vieglā apdullinājumā un vietējā narkozē. Ja lieto laporaskopiju - nav nepieciešami miorelaksanti, kas neļauj pakustēt, te atkal kas nelīmējas.
J
Jap
17 februārī, 09:02
man pirms gada arī kolonoskopijā pamodos, bet nejutu ne sāpes, tikai dažus teikumus ko viņi tur runāja. Jā atceros, ka ārsts teica: atvēra acis. pamodos. tad atkal aizmigu. pēc tam prasīju vai tā bija, tad teica ka jā bija. tas esot normāli. nu okei. ja normāli tad normāli. :)
P
parasts slimnieks
17 februārī, 09:02
Anestēzija ne vienmēr pieprasa pacienta iemidzināšanu. Sāpju sajūtas noņemšana ir jau pavisam cits jautājums.
T
Taisnība
17 februārī, 09:02
Ir bijušas daudzas narkozes, taču viena bija tā nelaimīgā, kad es arī dzirdēju visu, ko ārsti saka, jutu visu, ko dara operācijas laikā. Paši viņi brīnījās, jo visu operācijas laiku biju nemierīga, taču nedarīja pilnīgi neko. Es pat jutu to trubiņu kaklā, likās, ka smoku nost, gribēju izvilkt to laukā, bet nevarēju pakustēties Atmiņas ļoti baisas, un no tās reizes vienmēr anesteziologiem saku, ka ar mani ir tā noticis, lai rūpīgi vēro mani, jo nevēlos piedzīvot vēlreiz. Joprojām atceros to sajūtu un tās šausmas, bet visādi gadās, kas zina, varbūt devu par maz ielaida. Agrāk, kad man paziņas stāstīja par līdzīgiem gadījumiem neticēju, bet tā ir patiesība, pie tam ar daudziem tas ir noticis.
J
jēziņ
17 februārī, 09:02
Stradiņos-muguras diska operācija... nesaukšu ķirurgus vārdos, jo operācija bija veiksmīga. Diska trūces rezultātā kaula gabals nokļuva smadzeņu kanālā. Operācija tika paredzēta uz mazāku laiku, tāpēc narkoze tika piemeklēta īsākam periodam. Operācijas vidū pamodos no tā ka man pa mugurkaulu brauc kā pa trepēm-drin, drin. Pirmā doma-labi, ka nejūtu sāpes. Laikam sāku acis mirkšķināt vai ko tamlīdzīgu, jo anestiziologs sāka bļaut, ka paciente pamodusies-iedeva papildus dozu un aizmigu. Bet pēc tam gan modos ilgi un grūti-ar halucinācijām u. t.t.
D
Duntes ielā
17 februārī, 09:02
35 gadus atpakal mūsu "spideklis' sosārs " un "spideklis" Ābols operēja mana brāļa roku. O[erācijas vidu aptrukās narkoze un brālim no sāpēm krampis savilka visus muskulus........novēlu pašiem dakteriem to izbaudiit.
L
lāsteka
17 februārī, 09:02
Pirms operācijas galda cilvēks tiek nosvērts,jo jāzin tieši,cik kg ir pacientam,cik lielu devu ievadīt.Vēl kādu zāļu nepanesība,alerģijas,kādas op. jau bijušas, ar ko slimojis dzīves laikā u.t.t. Tas viss tiek veikt,lai mazinātu dažādus riskus un gan pacientam, gan ārtiem mierīgs prāts.Lielu lomu spēlē anesteziologs/-gi.Jo tie dot rīkojumu ārstam kad var ķerties klāt pacientam.Kā arī visu laiku novēro,rīkojas.
Andris Berzins
17 februārī, 08:02
Man 90 -tajos bija tas pats, jutu visu bet neko nespēju, ķirurgs neticēja, kāmēr neizstāstīju visu operācijas secību un viņu sarunas. Un tad viņš atcerējās, ka bija ļoti izbrīnīts, kad brīdī kad vajadzēja mani no galda pārcelt uz ratiem es pateicu lai paņem manas drēbes. Tomēr sāpes jutu un drausmīgas bet tomēr tādas kā pa sapņiem.
G
Gsec
17 februārī, 08:02
Anesteziologu jāatlaiž no darba, tūlīt! Šī ir zināma blakusparādība, un anesteziologi tiek apmācīti, kā šādu stāvokli noteikt.
9
999
17 februārī, 08:02
Šī diena ziņu kanālā ir viena šausmu stāstiņu diena!
A
Anna
17 februārī, 08:02
Pirms pārdesmit gadiem Stradiņos izdzīvoju visas šīs šausmas, gulēju uz operācijas galda ar atvērtu vēdera dobumu, kurā rakņājās ārsti un nekādi nespēju dot ziņu, ka esmu pamodusies, tā bezpalīdzības sajūta vēl šodien mani vajā. Tādas sāpes neesmu piedzīvojusi pat dzemdējot.
J
17 februārī, 08:02
manai mammai ceļa operāciju arī nācās pavadīt tieši tāpat, ka narkozi iedeva, bet viņa bija pie pilna saprāta, bet nevarēja ne pakustēt, ne parunāt, māsiņa tik esot brīnījusies, kapēc asaras birstot.. kas bija no sāpēm.. :((
H
Haha
17 februārī, 08:02
Visu juut, bet pacelt roku nevar :D pat acis nevar atveert..
I
inga
17 februārī, 06:02
spriežot pēc komentāriem, visi "retie" gadījumi ir notikuši pie mums. No kurienes izrakta šī "sensācija"? Cik liela daļa tajā ir patiesības? Pieļauju, pavisam mikroskopiska. Viss pārējais - uzpūsts zilonis.
O
Opis laukos
17 februārī, 06:02
...man iesāka operāciju, kaut narkoze vēl nebija iedarbojusies, pakustēties nevarēju, visu dzirdēju, pārņēma šausmas un ... nosvīdu... Ārsti to ievēroja un iedeva papildus narkozes devu. Viss beidzās LIELISKI!!! Paldies acīgajiem dakteriem!!!!
N
N
17 februārī, 06:02
Arī esmu piedzīvojis līdzīgu gadījumu bērnībā. Veica bronhu tīrīšanu, pamodos operācijas vidū - minimāli pakustēties varēju. Dzirdēju, ka ārsti pat teica, mierīgi, mierīgi, bet sajūta bija tāda, ka nebija ko elpot un tā mokošā smakšanas sajūta bija ļoti ilgi.
S
skeptiķis
17 februārī, 06:02
Diez kā neticu. Stipras sāpes izraisa sāpju šoku, un tas REĀLI izpaužas ar bīstamu asinsspiediena pazemināšanos (nejaukt ar "šoku" stulbu žurnālistu izpratnē, lūdzu!). Savukārt asinsspiedienu operāciju laikā monitorē VIENMĒR, tīras piesardzības dēļ, lai pacients nepaliktu uz galda.
D
d.
17 februārī, 06:02
Man tā bija 3 reizes .
#
###
17 februārī, 06:02
Viena mana kolēģe ginekoloģiskās operācijas laikā piedzīvoja tādas pat šausmas, visu juta, dzirdēja ārstu sarunas, bet nespēja dot nekādu zīmi, ka jūt....
E
Ella
17 februārī, 05:02
Es pirms gadiem 14 arī kādas nelielas operācijas laikā pielecu sēdus un sāku kliegt, bet ārsti ātri ievadīja kaut ko vēnā un es atslēdzos! Šīs sajūtas atcerēšos laikam mūžam!
E
edsnet
17 februārī, 05:02
Man bija ilgas operācijas beigu posmā. Sāpes nejutu, bet siekalas nebija atsūktas un atjēdzos no bailēm noslīkt. Pakustēties nevarēju, bet labi ka atcerējos kādu filmu kur vīrs slīcina sievu vannā (ievadījis paralizējošas zāles un attaisījis krānu). Mani paglāba ka sakoncentrēju gribu uz kājas pirksta kustināšanu (kā filmā). Pēc brīža biju spējīgs kustināt galvu. Tad gan anestezioloģe sabijās un izvilka savas trubas. Spēju pagriezt galvu uz sāniem un izgāzt šķidrumu no mutes. Personāls pārbijās vai šķidrums nav nonācis plaušās. Ir pagājis laiks, bet atmiņas par tām izjūtām uzdzen drebuli... Mediķus nevainoju - visādi gadās...
M
matilainen
17 februārī, 03:02
Nu sākas melnā kampaņa! Daži mediķi mēģināja pacelt galvas, tagad ir steidzīgi un par katru cenu ir jāiebāž viņu nekaunīgie snuķi atpakaļ mēslos! Kas vēl nebūs, ja kurš katrs sagribēs sildīties saulītē, kura domāta vienlīdzīgākiem? Tāpēc pat ir derīgi pat šādi te lēti traku babonu samurgojumi. Un tūlīt nolīs kārtējie pastalnieku samazgu kalni pār mediķiem! Aizrīdamies viņi gāzīs melu kaudzes pār mediķiem - vienīgajiem tajā valstī, kuriem vēl kaut cik rūp viņu labklājība! Un tūlīt, vareni atkrēpojušies, viņi no visa spēka spļaus rokā, no kuras nupat lēti un labi sarijušies! Priekā saberzēs savas tuklās ķepiņas med-siles biedri: pie tik stipra un nedalīta tautas atbalsta, taisni grēks labi trekni nepasūkt no liesās medicīnas silītes. Nebūs viņiem ne mazāko problēmu paraugveidīgi izrēķināties ar atkal jau kaut cik cilvēcisku dzīvi sakārojušajiem mediķiem. Un nevienam pat prātā neienāks pārbaudīt, cik tālu tā preses pīle spējīga palidot! Un patiesība ir tāda, ka teorētiski šāda situācija gan ir iespējama. Taču praksē jebkurai sertificētai narkozes aparatūrai mūsdienās ir papildaprīkojums, kurš izslēdz šādas situācijas!
D
dd
16 februārī, 23:02
nē, visiem tā nav. Man ir bijušas vairākas operācijas, bet vienas laikā bija tā, kā šeit aprakstīts. Dzirdēju visu, jutu, ko ar mani dara, dzirdēju ko ārsti runā, pat jutu, ka mans ķermenis sāka raustīties kā krampjos (nezin kāpēc) un dzirdēju, kā ārsti viens otram jautāja - ko mēs tagad darīsim, ka viņa tā raustās? Nu murgs. Lai gan vismaz sāpes es nejutu, paldies Dievam!
Mr. Meeseek
16 februārī, 22:02
varbūt visi jūt, tikai daži atcerās..
© TVNET. Visas tiesības paturētas