Pētnieks: Nevajag Krieviju kaitināt, tā funkcionē pēc iekšējās loģikas

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs
 

Nav svarīgi, ko dara NATO, ASV vai Eiropa, jo Krievija funkcionē pēc iekšējās loģikas, aģentūrai LETA norāda Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.

«Nevajag neko darīt, lai Krieviju kaitinātu. Baraks Obama līdz šim bija izdevīgākais prezidents Krievijai, ja neskaita Donaldu Trampu. Bija centieni restartēt attiecības, sadarboties, bet vienalga Krievija sāka agresiju Ukrainā,» domā Hiršs. Krievijas argumenti par to, ka NATO ar savām darbībām provocē Krieviju, neiztur kritiku, jo tādā gadījumā Obamas prezidentūras laikā attiecībām ar Krieviju vajadzēja būt vislabākajām, kādas vien bijušas, uzsver pētnieks.

Viņaprāt, NATO štābu pārcelšana tuvāk alianses robežām, uz ko aicināja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, ir normāla stratēģija un vēlme iegūt lielāku NATO klātbūtni. Viss notiek pakāpeniski, sākumā tās ir regulāras apmācības, pēc tam ASV karavīru klātbūtne, kam seko tas, ka šobrīd karavīri atrodas katrā Baltijas valstī un Polijā, un kad šādas darbības jau ir notikušas, ir vēlme pēc vēl lielākas NATO iesaistes, atzīmē Hiršs.

Reklāma

Kā ziņots, Grībauskaite, 16.martā Viļņā tiekoties ar NATO spēku virspavēlnieku Eiropā ģenerāli Kērtisu Skaparoti, aicinājusi pārcelt alianses štābus tuvāk tās austrumu robežām, norādīdama, ka to pašreizējais izvietojums joprojām vairāk atbilst Aukstā kara laiku loģikai.

Saistītie raksti
Krievijas ĀM nosoda Latviju par leģionāru piemiņas gājienu

Krievijas ĀM nosoda Latviju par leģionāru piemiņas gājienu

Pētījums: Krievija kā propagandas līdzekli izmanto arī humoru

Pētījums: Krievija kā propagandas līdzekli izmanto arī humoru

Trīs gadi pēc Krimas aneksijas: Krievija turpina izplatīt melus

Trīs gadi pēc Krimas aneksijas: Krievija turpina izplatīt melusApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 1100 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 250000 EUR