Uzbrukumā Londonas centrā pieci upuri, 40 ievainoto

 

 

Londonā pie parlamenta ēkas trešdien notika terorakts, kurā nogalināti pieci cilvēki, tai skaitā uzbrucējs, un ievainoti vēl 40, tostarp trīs skolēni no Francijas, pieci Dienvidkorejas un divi Rumānijas pilsoņi, paziņoja Lielbritānijas pretterorisma spēku vadītājs Marks Raulijs. Uzbrucējs vispirms uz parlamentam līdzās esošā Vestminsteras tilta ar automašīnu ietriecās gājējos, trīs nogalinot un desmitiem ievainojot. Pēc tam uzbrucējs pie parlamenta ēkas nodūra policistu, bet pašu uzbrucēju nošāva bruņoti policisti.

Informācija tiek papildināta

Foto: Ekrānšāviņš. bbc.com

Daudzās pasaules vietās, izsakot līdzjūtību Lielbritānijas iedzīvotājiem, tiek iedegtas gaismas britu karoga krāsās un izkārti britu karogi. Līdzīgi tas notika arī pēc nesenajiem teroraktiem Francijā Nicā un Parīzē, Beļģijā (Briselē) un Vācijā (Berlīnē).

Reklāma

Kā pavēstīja telekanāla «Sky News» reportieris, incidenti acīmredzot ir saistīti, kāds pēc automašīnas avarēšanas redzējis tā vadītāju aizbēgam, pēc kā drīz sekojusi šaušana.

Pie parlamenta ēkas sadurts policists, bet uzbrucēju sašāvuši bruņoti policisti. Sadurtais policists un sašautais uzbrucējs vēlāk miruši. Francijas premjerministrs Bernārs Kaznēvs paziņojis, ka uzbrukumā uz tilta cietuši trīs skolēni no Francijas. Laikraksts «Le Telegramme» ziņo, ka tie bijuši 15-16 gadus veci skolēni, kas bijuši devušies skolas ceļojumā. Tajā pašā laikā no Temzas dzīva izvilkta kāda ievainota sieviete, kurai sniegta medicīniskā palīdzība.

Aculiecinieki uzbrucēju raksturo kā pusmūža aziātiska izskata vīrieti, kurš bija bruņojies ar lielu virtuves nazi. Viņš arī vadījis automašīnu, kas ietriekusies gājējos uz tilta. Ārsti dažu cietušo traumas raksturo kā «katastrofiskas».

Londonas satiksmes dienests paziņoja, ka pēc policijas lūguma slēgta Vestminsteras metro stacija. Slēgti arī tilti Londonas centrālajā daļā, kā arī visā pilsētā tiek izvietoti policijas papildspēki.

Policija vajadzības gadījumā ir gatava vērsties pie armijas pēc palīdzības.

Premjerministre Terēza Meja pēc apšaudes izcelšanās redzēta dodamies uz sudrabkrāsas «Jaguar» markas auto. Avots parlamentā apstiprinājis, ka «viņai viss ir kārtībā». Tika sasaukta Londonas mērijas, drošības iestāžu un valsts vadības ārkārtas sēde.

Kā raidorganizācijai BBC pastāstīja laikraksta «Daily Mail» žurnālists, no kura biroja pārredzama notikumu vieta, kāds vīrietis iesaistījies konfliktā ar diviem policistiem un bijis redzams, ka vīrietis dur vienam no policistiem, kurš nokritis. Vīrietis pēc tam skriešus devies uz deputātu ieeju Pārstāvju palātas ēkā.

Viņu brīdinājuši divi civilā ģērbušies vīrieši ar ieročiem, viņš to ignorējis un viņi divas vai trīs reizes izšāvuši un vīrietis nokritis.

Kā paziņoja Londonas policija, tā pret uzbrukumu pie parlamenta ēkas attiecas kā pret «teroristisku incidentu, līdz nebūs zināms kas cits».

Kā liecina ieraksti sociālajos tīklos, tad pēc apšaudes apturēta arī slavenās «Londonas acs» darbība - vagoniņos esošie cilvēki bija spiesti gaidīt tālākos drošības iestāžu lēmumus, jo neviens netika ne izlaists, ne no jauna ielaists šajā tūrisma objektā.

Londonas satiksmes dienests atklāj, ka pēc policijas prasības ir slēgta Vestminsteras metro stacija. Uz notikuma vietu ieradies arī ātrās palīdzības helikopters. Skotlendjards cilvēkiem paziņojis izvairīties no notikuma vietas un tās apkārtnes, lai neatliekamās palīdzības un drošības dienesti varētu strādāt. Slēgti arī tilti Londonas centrālajā daļā, kā arī visā pilsētā tiek izvietoti policijas papildspēki.

Saistītie raksti
Gads pēc Briseles teroraktiem: Beļģija aizvien pastiprinātas trauksmes stāvoklī

Gads pēc Briseles teroraktiem: Beļģija aizvien pastiprinātas trauksmes stāvoklī

Terora šausmu seja - kas ir sieviete, kuras foto pirms gada aplidoja visu pasauli?

Terora šausmu seja - kas ir sieviete, kuras foto pirms gada aplidoja visu pasauli?

Meja: Terora draudu līmenis Lielbritānijā pēc uzbrukuma pie parlamenta netiks mainīts

Meja: Terora draudu līmenis Lielbritānijā pēc uzbrukuma pie parlamenta netiks mainītsApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Zeme
Zeme, Engures pag., 14500 EUR
Māja
Māja, Mārupe, 195000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 94000 EUR