Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Diks Čeinijs: Putinam ir plāni attiecībā uz Baltijas valstīm

Bijušais ASV viceprezidents Diks Čeinijs | Foto: Reuters/Scanpix

Bijušais ASV viceprezidents Diks Čeinijs brīdinājis, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins apdraud starptautisko drošību un viņam «ir plāni attiecībā uz Baltijas valstīm».

«Aukstā kara un Padomju Savienības beigas viņš [Putins] uzskata par katastrofu. Pieļauju, ka viņš mēģina labot to, ko uzskata par katastrofu. Domājams, ka viņam ir plāni attiecībā uz Baltijas valstīm - Igauniju, Latviju un Lietuvu,» Čeinijs teica lekcijā, kuru Deli organizēja Indijas laikraksts «The Economic Times».

Viņš norādīja, ka Kremlis cenšas vājināt NATO, un šī mērķa vārdā tiek pastiprināts bruņojums Kaļiņingradas apgabalā, kas atrodas starp Lietuvu un Poliju. Čeinijs arī pauda pārliecību, ka nav nekādu šaubu, ka Putins mēģināja ietekmēt pērn novembrī notikušās ASV prezidenta vēlēšanas.

76 gadus vecais Čeinijs bija ASV viceprezidents 2001.-2009.gadā. Viņš tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem stingras politikas līnijas atbalstītājiem Džordža Buša jaunākā administrācijā.

8 Komentāri