Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

EP prezidents: Lielbritānija tiktu atplestām rokām uzņemta atpakaļ ES

Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajāni un Lielbritānijas premjerministre Terēze Meja | Foto: AFP/LETA

Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajāni ceturtdien Londonā norādījis, ka Lielbritānija tiktu atplestām rokām uzņemta atpakaļ Eiropas Savienībā (ES), ja briti pirmstermiņa parlamenta vēlēšanās 8.jūnijā mainītu savas domas par «Brexit».

Apstrīdot premjerministres Terēzas Mejas sacīto, ka atpakaļ griezties vairs nav iespējams, Tajāni pēc tikšanās ar premjeri Dauningstrītā uzsvēra, ka pārējās ES valstis var viegli anulēt Mejas pagājušajā mēnesī sperto soli, ar kuru tika oficiāli uzsākts izstāšanās process, ja pēc pirmstermiņa parlamenta vēlēšanām notiks būtiskas izmaiņas valdībā.

Tajāni norādīja, ka tādā gadījumā šis jautājums pat nebūtu jāskata tiesā.

«Ja Lielbritānija pēc vēlēšanām vēlēsies atsaukt [Lisabonas līguma 50.panta iedarbināšanu], procedūra būs ļoti vienkārša,» sacīja Tajāni.

«Ja Lielbritānija vēlētos palikt, visi būtu par. Es būtu ļoti priecīgs,» viņš piebilda.

Vienlaikus Tajāni solīja nepieļaut nevienu vienošanos par «Brexitu», ja tā negarantēs esošās tiesības ES pilsoņiem Lielbritānijā.

«Ja Lielbritānijas valdība rīt izdomā mainīt savu nostāju, tas ir iespējams,» paziņoja Tajāni.

«Gala lēmums jāpieņem 27 dalībvalstīm, bet visas iestāsies par» Lielbritānijas palikšanu, viņš piebilda.

0 Komentāri