Pēc 48 stundu pārtraukuma Sīrijā atsākta iedzīvotāju evakuācija

 

Pēc 48 stundu pārtraukuma Sīrijā atsākta iedzīvotāju evakuācija caur nemiernieku kontrolēto Rašidinas tranzītpunktu, kur aizvadītajā nedēļas nogalē, uzspridzinoties teroristam pašnāvniekam, tika nogalināti vairāk nekā 100 cilvēki.

Sestdien, 15.aprīlī, nemiernieku kontrolētajā Rašidinā, pašnāvniekam detonējot mīnētu auto, tika nogalināti 126 cilvēki, arī 68 bērni. Vairums nogalināto bija evakuēti no valdības kontrolētajām šiītu pilsētām Fuaas un Kafrajas. Dzīvību zaudēja arī daži palīdzības organizāciju pārstāvji un nemiernieki, kas apsargāja evakuācijas autobusus.

Pēc grūtām sarunām trešdien evakuācija tika atsākta, bet tūlīt arī apturēta, jo nemiernieki pieprasīja Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdībai no cietumiem atbrīvot ieslodzītos.

Reklāma

Rezultātā aptuveni 3000 evakuētajiem cilvēkiem, kas savas mājas bija pametuši trešdienas rītā, nācās divas naktis pavadīt autobusos Rašidinā.

Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR) ziņoja, ka daļa no 60 autobusiem piektdien beidzot atstājuši tranzītpunktu.

Atbildību par Rašidinas slaktiņu neviens joprojām nav uzņēmies, bet prezidenta Bašara al Asada valdība paziņojusi, ka sprādzienā «vainojami teroristi», lietojot apzīmējumu, kurā tā ietver visus savus oponentus. Tikmēr ietekmīgais nemiernieku grupējums «Ahrar al Sham» noraidījis jebkādu saistību ar šo sprādzienu.

Saistītie raksti
Uzlidojumā pie Sīrijas-Irākas robežas nogalināti vismaz 13 mierīgie iedzīvotāji

Uzlidojumā pie Sīrijas-Irākas robežas nogalināti vismaz 13 mierīgie iedzīvotāji

Jaunieti par dalību Sīrijas konfliktā lūdz sodīt ar 11 gadu brīvības atņemšanas

Jaunieti par dalību Sīrijas konfliktā lūdz sodīt ar 11 gadu brīvības atņemšanas

OPCW: Ķīmisko ieroču uzbrukumā Sīrijā izmantots zarīns vai līdzīga viela

OPCW: Ķīmisko ieroču uzbrukumā Sīrijā izmantots zarīns vai līdzīga vielaSaistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Zeme
Zeme, Līči, 43000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 33000 EUR