Turcijas opozīcija tiesā apstrīdēs referenduma rezultātus

 

Turcijas lielākā opozīcijas partija piektdien paziņoja, ka tiesā apstrīdēs pēdējā brīdī notikušās izmaiņas konstitūcijas grozījumu referenduma norises noteikumos.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem svētdien notikušajā referendumā 51% turku nobalsoja par atteikšanos no parlamentārās iekārtas un pāreju uz prezidentālu sistēmu, kas paredz ievērojamu prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana pilnvaru paplašināšanu.

Lielu sašutumu izpelnījās Augstākās vēlēšanu padomes lēmums akceptēt arī tos biļetenus, uz kuriem nav oficiāla zīmoga, kas apliecina to īstumu, lai gan to pieprasa likums.

Reklāma

Opozīcija ir norādījusi, ka tas pavēris ceļu krāpšanai.

«Mēs sākam lietu Valsts Padomē, aicinot atcelt vēlēšanu padomes lēmumu, kas akceptē neapzīmogotus biļetenus,» telekanāls «CNN Turk» citēja opozīcijā esošās Republikāniskās Tautas partijas (CHP) politiķa Bilenta Tezdžana izplatīto paziņojumu.

Valsts Padome ir Turcijas augstākā administratīvo tiesu instance.

Tezdžans aicināja oficiāli neizsludināt galīgos rezultātus, pirms lieta nav izskatīta, piebilstot, ka partijas juristi piektdienas pēcpusdienā tiesā iesniegs nepieciešamos dokumentus.

Turcijas premjerministrs Binali Jildirims savukārt atbildējis, ka «nav demokrātiski doties uz tiesu, lai iesniegtu sūdzību par tautas lēmuma labošanu».

Jildirims reportieriem Ankarā paziņoja, ka «tauta ir pieņēmusi lēmumu (..) nostāšanās pret tautas lēmumu liecina par nepietiekamu ticēšanu demokrātijai».

CHP kopā ar Turcijas kurdu Tautas demokrātisko partiju (HDP) jau ir aicinājusi anulēt svētdien notikušā referenduma rezultātus.

  Saistītie raksti
  Turcijas opozīcija oficiāli pieprasa referenduma anulēšanu

  Turcijas opozīcija oficiāli pieprasa referenduma anulēšanu

  Turcijā avarējis policijas helikopters ar 12 cilvēkiem

  Turcijā avarējis policijas helikopters ar 12 cilvēkiem

  Turcijas valdība atbalsta ārkārtas stāvokļa pagarināšanu

  Turcijas valdība atbalsta ārkārtas stāvokļa pagarināšanu  Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

  Seko mums Facebook lapā

  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 94000 EUR
  Zeme
  Zeme, Rīga, 160000 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 35000 EUR