Otrdiena, 19. jūnijā Vārda dienas: Nils Viktors
Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks |  

Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks vizītes laikā Viļņā paziņojis, ka Krievija Ukrainas austrumos dislocē tūkstošiem karavīru un nostiprina savus spēkus uz robežas, un tas liecina, ka Krievijai ir agresīvi plāni.

Ministrs klāstīja, ka prokrievisko kaujinieku kontrolētajos Doņeckas un Luhanskas apgabalos Krievija ir izveidojusi divus armijas korpusus, kuros kopumā ir 36 tūkstoši karavīru, turklāt Ukrainas austrumos darbojas vairāk nekā 3000 Krievijas Bruņoto spēku regulārā dienesta karavīru.

«Krievija arī pastiprina Ukrainas un Krievijas robežas tuvumā dislocētos spēkus, kuru skaits nepārtraukti aug. Tas viss liecina par agresīviem Krievijas Federācijas nodomiem un plāniem attiecībā uz Ukrainu,» Poltoraks piektdien sacīja preses konferencē pēc tikšanās ar Lietuvas aizsardzības ministru Raimundu Karobli.

Ukrainas aizsardzības ministrs stāstīja, ka valsts austrumos «nav dienas, kad teroristi un Krievijas regulārā dienesta karavīri nepārkāptu pamieru». Viņš stāstīja, ka šie spēki izmanto bruņojumu, kuram saskaņā ar pamiera līgumiem vajadzēja būt atvilktam.

Poltoraks pateicās Lietuvai par tās sniegto palīdzību, jo īpaši militāro instruktoru darbu. Viņš sacīja, ka Ukrainai interesē Lietuvas pieredze NATO standartu ieviešanā valsts armijā, bet pati Ukraina ir gatava dalīties savā pieredzē.

Savukārt Karoblis norādīja, ka Lietuvas palīdzība Ukrainai mainās «no vienreizējiem komandējumiem uz plašām mācību misijām».

Lietuva ir piegādājusi Ukrainai bruņojuma elementus, neizmantoto munīciju, kā arī Lietuvā ārstēšanai uzņem ievainotos Ukrainas armijas karavīrus.

Ar Krievijas atbalstu kaujinieki 2014.gadā pēc prokrieviskā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča gāšanas pārņēma savā kontrolē Ukrainas Luhanskas un Doņeckas apgabalus. Bruņotajā konfliktā bojāgājušo skaits pārsniedz 10 tūkstošus.

Krievija noliedz, ka reģionā ir izvietoti tās armijas karavīri, un apsūdz Ukrainu pamiera pārkāpšanā.

Ārvalstīs

Francijā lielveikalā sieviete ar kartona nazi ievaino divus cilvēkus
Vakar, , 13:54
Apšaudē ASV kultūras festivālā viens nogalinātais, 22 ievainotie
Vakar, , 11:48
Maskavā gājējiem uzbraukušais taksists notikušo skaidro ar pārgurumu
Vakar, , 07:10
Palīdzības kuģis «Aquarius» ar migrantiem ieradies Valensijas ostā
17. jūnijā
Pēc «troļļu fermas» atmaskošanas Somijas žurnālistes dzīve sagriežas kājām gaisā
16. jūnijā
Darbam britu policijā tiek meklēti latviešu inspektori
16. jūnijā
Pāvests Francisks salīdzina abortus ar nacistu eigēnikas programmu
16. jūnijā
Maskavas centrā taksometra vadītājs uzbrauc gājējiem
16. jūnijā
Merkele: Uz migrāciju jāreaģē Eiropas līmenī
16. jūnijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas