Otrdiena, 19. jūnijā Vārda dienas: Nils Viktors
Foto: AFP/Scanpix

Dučiem geju, kuri aizbēguši no vajāšanas Čečenijā, cer rast drošību piecās valstīs, kuras brīvprātīgi pieteikušās palīdzēt. Aktīvisti pašlaik risina sarunas ar piecām valstīm, no kurām divas nav ES sastāvā, BBC atklāj Krievijas LGTB tīkla pārstāvis.

Deviņiem vīriešiem vīzas jau ir piešķirtas. Divi no viņiem devušies uz Lietuvu, kas pasludināja par savu iesaisti palīdzības sniegšanā.

«Ir ļoti svarīgi rīkoties, jo viņi cieš,» BBC sacīja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs. Pārējās iesaistītās valstis viņš nenosauc, taču apraksta tās kā «sabiedrotos».

Lietuvas lēmums ir «netiešs vēstījums» Krievijai, viņš sacīja, jo «mēs rūpējamies par Krievijas pilsoņiem, kuru tiesības tiek pārkāptas.»

Ziņas par brutālu izturēšanos pret gejiem Čečenijā pirmo reizi parādījās aprīļa sākumā Krievijas neatkarīgajā laikrakstā «Novaya Gazeta», izraisot starptautisku nosodījumu.

Čečenijas musulmaniskā valdība ar Kremlim lojālo Ramzanu Kadirovu priekšgalā vardarbīgu attieksmi pret gejiem noliedza, apgalvojot, ka geju Čečenijā gluži vienkārši nav. Savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins sacīja, ka lūgs varasiestādes izskatīt šīs apsūdzības.

Krievijas LGTB tīkls no Čečenijas palīdzējis evakuēt 43 cilvēkus. Dučiem vēl aizvien slēpjas Krievijā, kamēr turpinās sarunas ar valstīm, kas varētu viņus uzņemt.

Organizācija, izņemot Lietuvu, neatklāj pārējās iesiastītās valstis. Ir bijuši patvēruma prasīšanas gadījumi pat tik tālām valstīm kā Austrālija.

Ārvalstīs

Francijā lielveikalā sieviete ar kartona nazi ievaino divus cilvēkus
Vakar, , 13:54
Apšaudē ASV kultūras festivālā viens nogalinātais, 22 ievainotie
Vakar, , 11:48
Maskavā gājējiem uzbraukušais taksists notikušo skaidro ar pārgurumu
Vakar, , 07:10
Palīdzības kuģis «Aquarius» ar migrantiem ieradies Valensijas ostā
17. jūnijā
Pēc «troļļu fermas» atmaskošanas Somijas žurnālistes dzīve sagriežas kājām gaisā
16. jūnijā
Darbam britu policijā tiek meklēti latviešu inspektori
16. jūnijā
Pāvests Francisks salīdzina abortus ar nacistu eigēnikas programmu
16. jūnijā
Maskavas centrā taksometra vadītājs uzbrauc gājējiem
16. jūnijā
Merkele: Uz migrāciju jāreaģē Eiropas līmenī
16. jūnijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas