Krievija sola sūtīt pārtiku Venecuēlai

 

Krievija sola nosūtīt uz Venecuēlu vairākus tūkstošus tonnu kviešu mēnesī, lai palīdzētu mazināt Venecuēlas pārtikas krīzi un tālāk nostiprinātu attiecības starp abām valstīm, kas jau ilgu laiku ir sabiedrotās.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien telefonsarunā ar Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro sacīja, ka Krievija ir gatava sākt pārtikas piegādi un stiprināt komerciālās saites, piektdien paziņoja Venecuēlas Ārlietu ministrija.

Putina kanceleja apstiprināja, ka saruna ar Maduro notikusi, bet nesniedza nekādu informāciju par šo tirdzniecības vienošanos.

Reklāma

Šis atbalsta žests Maduro sociālistiskajai administrācijai izrādīts laikā, kad citas Latīņamerikas valstis distancējas no Maduro un aicina viņu ievērot demokrātijas normas, savukārt Venecuēlā tūkstošiem demonstrantu nosoda Maduro un pieprasa prezidenta vēlēšanas.

Opozīcija vaino Maduro par valstī pieaugošo noziedzību, pārtikas trūkumu un straujo inflāciju. Sadursmēs, kas izcēlušās pret viņa valdību rīkoto protestu laikā, ir gājuši bojā vismaz 46 cilvēki un ievainoti vairāki simti.

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre piektdien paziņoja, ka šī valsts turpina ticēt tam, ka dialogs ir vislabākais ceļš krīzes atrisināšanai, tomēr aicina gan Venecuēlas valdību, gan opozīciju rīkoties «atbilstoši likumam».

Venecuēla prezidenta Ugo Čavesa laikā sāka stiprināt attiecības ar Krieviju, pērkot militāru aprīkojumu un vedot sarunas par investīcijām naftas rūpniecībā. Maduro ir centies saglabāt šīs attiecības un aprīlī nosūtīja aizsardzības ministru Vladimiru Padrino Lopesu uz starptautisku drošības konferenci Maskavā, lai gan Venecuēlā turpinājās vardarbīgas konfrontācijas ar protestētājiem un marodierisms.

Milti ir viena no pārtikas precēm, kuras visvairāk pietrūkst Venecuēlā.

ASV kongresmeņi ir pauduši bažas par Krievijas lomu Venecuēlas lietās, sevišķi laikā, kad Venecuēlas ekonomiskā situācija turpina pasliktināties.

Venecuēlas valsts naftas kompānija PDVSA, kurai ir meitsabiedrība «Citgo Petroleum» ASV, šogad piedāvāja apmēram 50% «Citgo» akciju paketi kā ķīlu par 1,5 miljardu dolāru aizdevumu no Krievijas firmas «Rosņeft». Šo darījumu kritizēja ASV republikāņi, kuri ir satraukti, ka «Citgo» defolts dotu iespēju Putina režīmam nostiprināt pozīcijas ASV naftas rūpniecībā.

Saistītie raksti
Foto: preču deficīts un skarbā ikdiena Venecuēlā

Foto: preču deficīts un skarbā ikdiena Venecuēlā

Maduro inflācijas skartajā Venecuēlā par 50% paaugstina minimālo algu

Maduro inflācijas skartajā Venecuēlā par 50% paaugstina minimālo algu

Venecuēlā septīto nedēļu turpinās protesti pret valdību

Venecuēlā septīto nedēļu turpinās protesti pret valdībuSaistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 62000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 95000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 525000 EUR