Otrdiena, 19. jūnijā Vārda dienas: Nils Viktors
2017. gada 17. jūlijā, 19:02
Ilustratīvs attēls. |  

Viena no Bādenes-Virtembergas mazpilsētām nedēļas nogalē piedzīvojusi negaidītu vardarbības uzliesmojumu, kādā izvērties tur rīkotais tradicionālais gadatirgus.

(Papildināta pēc 4.rindkopas.)

Vietējie mediji sniedz pretrunīgas ziņas par notikušo, taču policija apstiprinājusi, ka Šorndorfas pils parkā piektdienas vakarā sapulcējies aptuveni 1000 cilvēku liels jauniešu pūlis, kas sācis ar pudelēm apmētāt pils mūrus, bet pēc tam arī svētku dalībniekus un policistus.

Tiek ziņots arī par vismaz četriem seksuāla rakstura uzbrukumiem.

Daudzi no huligāniem bija imigranti, atzinusi policija, un tas jau novedis pie salīdzinājumiem ar masveida seksuālo vardarbību un laupīšanām, ko imigrantu grupas pastrādāja pirms pusotra gada Ķelnes centrā Jaungada svinību laikā.

Tomēr ziņas par imigrantu skaitu ir pretrunīgas, un policijas vērtējumi par viņu proporciju huligānu pūlī manās no «aptuveni puse» līdz «liela daļa».

Šorndorfas mērs Matiass Klopfers stāsta, ka sākotnēji vairums no huligāniem esot bijuši vietējo skolu audzēkņi un ka tikai vēlāk likumpārkāpumos iesaistījušies imigranti.

Kad vēlu sestdienas vakarā policija aizturēja kādu vīrieti aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, citi metās viņu aizstāvēt un uzbruka kārtības sargiem.

Pēc tam pilsētiņas centra ielās turpināja plosīties 30 līdz 50 cilvēku lielas huligānu grupas, un aculiecinieki stāsta, ka daļa nekārtību cēlāju bijusi bruņota ar nažiem.

Policijas pārstāvis notikušo nosaucis par «šausminošu» un izteicies, ka noziegumus, domājams, izraisījusi pārmērīga alkohola lietošana.

Sestdien izplatītajā policija paziņojumā vēstīts par četriem seksuāla rakstura uzbrukumiem, par kuriem aizdomās aizturēts kāds Irākas pilsonis un trīs afgāņu patvēruma meklētāji.

Trīs uzbrukumi notikuši piektdienas vakarā, bet ceturtais - sestdien.

Tomēr, kā pirmdien ziņo policija, visi aizdomās turētie joprojām ir brīvībā.

Vietējās policijas priekšnieks Rolands Eizele aicinājis arī citas sievietes pieteikties, ja tās nedēļas nogalē tikušas pakļautas seksuāla rakstura uzbrukumiem.

Eizele atzina, ka Šorndorfa, kur mīt aptuveni 40 000 iedzīvotāju, šādu agresiju un vardarbību nekad iepriekš nav piedzīvojusi un vietējiem kārtības sargiem nācies pieaicināt policijas palīgspēkus no kaimiņu pilsētām.

Nedēļu ilgais gadatirgus beigsies otrdien, un Eizele paziņojis, ka svētku noslēgumā tiks nodrošināta spēcīgāka policijas klātbūtne un ka vājāk apgaismotajās vietās būs papildus apgaismojums.

Pēdējo divu gadu laikā Šorndorfa ir uzņēmusi 700 patvēruma meklētājus.

Ārvalstīs

Francijā lielveikalā sieviete ar kartona nazi ievaino divus cilvēkus
Vakar, , 13:54
Apšaudē ASV kultūras festivālā viens nogalinātais, 22 ievainotie
Vakar, , 11:48
Maskavā gājējiem uzbraukušais taksists notikušo skaidro ar pārgurumu
Vakar, , 07:10
Palīdzības kuģis «Aquarius» ar migrantiem ieradies Valensijas ostā
17. jūnijā
Pēc «troļļu fermas» atmaskošanas Somijas žurnālistes dzīve sagriežas kājām gaisā
16. jūnijā
Darbam britu policijā tiek meklēti latviešu inspektori
16. jūnijā
Pāvests Francisks salīdzina abortus ar nacistu eigēnikas programmu
16. jūnijā
Maskavas centrā taksometra vadītājs uzbrauc gājējiem
16. jūnijā
Merkele: Uz migrāciju jāreaģē Eiropas līmenī
16. jūnijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas