Ziemeļkoreja atkal izšauj ballistisko raķeti pāri Japānai

TVNET/LETA/AFP/AP
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ziemeļkoreja piektdien izšāva austrumu virzienā vidēja darbības rādiusa ballistisko raķeti, kas pārlidoja Japānu un nokrita Klusajā okeānā, paziņoja Dienvidkorejas un Japānas valdības.

Piektdien izšautā raķete pārlidoja Japānas ziemeļu salu Hokaido un nokrita okeānā apmēram 2000 kilometrus uz austrumiem no Hokaido.

«Japāna nevar paciest šo atkārtoto provokatīvo Ziemeļkorejas rīcību,» paziņoja Japānas valdības galvenais preses sekretārs.

«Ja Ziemeļkoreja turpinās tādā pašā garā, tai priekšā nav spožas nākotnes,» norādīja Japānas premjers Sindzo Abe.

Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija informēja, ka raķete var būt nolidojusi apmēram 3700 kilometrus un sasniegusi maksimālo 770 kilometru augstumu. Gan šis attālums, gan augstums ir lielāki nekā iepriekšējai raķetei, kas arī tika izšauta no līdzīgas vietas Phenjanas lidostas tuvumā.

ANO Drošības padome piektdien pēc ASV un Japānas pieprasījuma sanāks uz ārkārtas sēdi aiz slēgtām durvīm, lai apspriestu šo incidentu, paziņoja Drošības padomes prezidējošā valsts Etiopija.

Raķete tika izšauta netālu no Phenjanas. Tas notika pēc tam, kad Eiropas Savienība (ES) ceturtdien paplašināja Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas, pieaugot starptautiskās sabiedrības spiedienam uz Phenjanu tās ballistisko raķešu un kodolieroču programmu dēļ.

ANO Drošības padome pirmdien vienbalsīgi pieņēma ASV izstrādātu rezolūciju par jaunām sankcijām pret Ziemeļkoreju, kas šomēnes veica ūdeņraža bumbas izmēģinājumu. Kopš Ziemeļkoreja 2006.gadā pirmo reizi veica atombumbas izmēģinājumu, šī ir jau astotā reize, kad tai piemērotas ANO sankcijas.

Ziemeļkoreja 29.augustā izmēģināja vidēja darbības rādiusa raķeti «Hwasong-12», kas pārlidoja Japānas teritoriju un nokrita Klusajā okeānā.

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersonas aicināja Ziemeļkorejas galvenos ekonomiskos partnerus - Ķīnu un Krieviju - uz rīcību. «Ķīna piegādā Ziemeļkorejai vairumu tās degvielas. Krievija ir lielākais ziemeļkorejiešu piespiedu darba izmantotājs,» sacīja Tilersons. «Ķīnai un Krievijai jāparāda, ka tās necietīs šādus bezatbildīgus raķešu izmēģinājumus.»

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins sasauca nacionālās drošības padomes ārkārtas sēdi, kas ir standarta procedūra pēc Ziemeļkorejas izšautām raķetēm vai kodolizmēģinājumiem.

Dienvidkoreja pēc šā incidenta piektdien veica ballistisko raķešu manevrus Japāņu jūrā, vēstīja Dienvidkorejas ziņu aģentūra «Yonhap».

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu