Irākas kurdi Bagdādei pārmet «kolektīvu sodu»

LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Irākas Kurdistānas valdība ceturtdien noraidīja Bagdādes īstenotos soļus pēc reģiona neatkarības referenduma kā nelegālus un raksturoja tos kā «kolektīvo sodu».

«Kurdistānas Reģionālā valdība noraida visus lēmumus, kurus ir pieņēmusi Irākas valdība un parlaments, un uzskata tos par kolektīvu sodu kurdiem,» reģiona galvaspilsētā Erbīlā paziņoja Kurdistānas valdība.

«Šie lēmumi ir nelikumīgi un nekonstitucionāli. Tie atņem kurdiem konstitucionālās tiesības,» teikts valdības paziņojumā, vienlaikus norādot, ka tā ir «gatava dialogam, lai problēmas atrisinātu».

Irākas valdība savā pirmajā reakcijā uz Irākas kurdu neatkarības referendumu apturējusi visus starptautiskos lidojumus no Erbīlas un uz to, sākot ar piektdienu.

Irākas kurdu apdzīvotajās teritorijās pirmdien notika balsošana referendumā par Kurdistānas neatkarību, pret ko kategoriski iebilst Irākas centrālā valdība Bagdādē.

Kurdistānas vēlēšanu komisija trešdien paziņojusi, ka vismaz 92,7% balsotāju atbalstījuši reģiona neatkarību.

Referenduma rezultāts nav juridiski saistošs, taču tas galu galā var novest pie reģiona neatkarības.

Balsošana notika trīs Irākas Kurdistānas reģiona provincēs - Dahūkā, Erbīlā un Suleimānījā, kā arī strīdus teritorijās, ieskaitot Kirkūkas provinci.

Bažas par referendumu paudušas arī ASV un citas rietumvalstis, kā arī Irāna un Turcija, kas nevēlas separātisku noskaņojumu uzliesmošanu savu kurdu vidū.

Irākas Kurdu apgabals tika izveidots 1992.gadā un ieguva oficiālu autonomiju pēc tam, kad 2003.gadā ASV vadītā iebrukuma rezultātā tika gāzts Sadama Huseina režīms.

Kurdu kompakti apdzīvotā teritorija mūsdienās ir sadalīta starp Turciju, Irāku un Sīriju, kā arī Irānu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu