Otrdiena, 17. jūlijā Vārda dienas: Aleksejs Aleksis Alekss
A man is silhouetted against a video screen with a Facebook logo as he poses with a Samsung S4 smartphone in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica, August 14, 2013. REUTERS/Dado Ruvic/File Photo |  

Pēc sociālā tīkla «Facebook» datiem, 2015.-2016.gadā aptuveni 126 miljoni amerikāņu apskatījušies reklāmas un citus priekšvēlēšanu materiālus, kurus sagatavojusi Krievijas «troļļu fabrika», kas sociālajā tīklā veikusi aptuveni 80 000 ierakstu, lai ietekmētu politiskos procesus ASV.

Kā pavēstīja «Facebook» jurists, šie ieraksti ir tikai maza daļa no kopējās datplūsmas tīklā, aptuveni viens pret 23 000. Tomēr ieraksti parādījušies viltus kontos, kas ir pretrunā «Facebook» politikai, kura nepieļauj šādu praksi.

Vienlaikus «Twitter» atradis 2752 kontus, kas saistīti ar Krieviju. Septembrī «Twitter» bija atradis tikai 201 šāda veida kontu. Visi atrastie 2752 konti šobrīd slēgti.

«Facebook», «Twitter» un «Google» šonedēļ piedalās dažādu Kongresa komiteju sēdēs, kas veltītas Krievijas veiktajai dezinformācijas kampaņai ASV prezidenta vēlēšanu laikā un pēc tam. Krievijas «troļļu» ieraksti lielā mērā bija saistīti ar tēmām, kas izraisa asus strīdus ASV, tādām kā starprasu attiecības un ieroču tirdzniecība.

© TVNET. Visas tiesības paturētas