Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijas tiesnesis izdod ES orderi Pudždemona aizturēšanai

Katalonijas reģiona valdības vadītājs Karless Pudždemons | Foto: AP/ScanPix

Spānijas tiesnesis ir izdevis Eiropas Savienības (ES) orderi atceltā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona aizturēšanai, ceturtdienas vakarā paziņoja viņa Beļģijas advokāts Pols Bekārts.

Pudždemons, kuru Spānijas valdība pagājušonedēļ atcēla no amata un kurš ir ieradies Beļģijā, cīnīsies pret iespējamu izdošanu Spānijai, flāmu telekanālam VRT pavēstīja viņa advokāts.

«Es nupat esmu saņēmis ziņu no mana klienta, ka tas (aizturēšanas orderis) tiešām ir izdots pret [atcelto] valdības vadītāju un četriem citiem [bijušajiem] ministriem, kuri atrodas Beļģijā,» teica Bekārts.

«Tas praktiski nozīmē to, ka Spānijas tiesu vara tagad nosūtīs izdošanas pieprasījumu federālajiem prokuroriem Briselē,» sacīja advokāts.

Atbildot uz jautājumu, vai Pudždemons paliks Beļģijā, Bekārts sacīja: «Protams. Viņš ir apsolījis pilnīgu sadarbību ar Beļģijas iestādēm.»

Advokāts un viņa klients iesniegs apelāciju, ja izdošanas pieprasījumu apstiprinās kāds Beļģijas tiesnesis.

Ceturtdien bija ziņots, ka Spānijas prokuratūra pieprasījusi ES aresta orderi Pudždemona un vēl četru viņa kabineta bijušo ministru aizturēšanai, jo viņi nav ieradušies Madridē, lai liecinātu tiesā.

Visi pieci katalāņu politiķi, kas, domājams, joprojām uzturas Beļģijā, tika izsaukti uz nopratināšanu Spānijas nacionālajā tiesā, jo prokuratūra viņus apsūdzējusi par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu, organizējot 1.oktobrī notikušo neatkarības referendumu.

2 Komentāri