Otrdiena, 19. jūnijā Vārda dienas: Nils Viktors
Beļģijas tieslietu ministrs Koens Gēnss |  
Foto: JULIEN WARNAND / EPA

Beļģijas valdība nevarēs ietekmēt šobrīd Briselē esošā atceltā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona likteni saistībā ar viņa aizturēšanai izdoto Eiropas Savienības (ES) orderi, jo šis jautājums ir tikai un vienīgi tiesu varas kompetencē, norādījis Beļģijas tieslietu ministrs Koens Gēnss.

Pēc viņa teiktā, atšķirībā no parastajām starpvalstu izdošanas procedūrām ES aresta ordera procedūrā izpildvarai nav nekādas teikšanas. «Viss notiek tiešu kontaktu ceļā starp tiesu varas iestādēm,» piebildis ministrs.

Kā ziņots, Spānijas tiesnesis ceturtdien izdeva ES orderi Pudždemona un četru viņa kabineta locekļu aizturēšanai, jo viņi joprojām atrodas Briselē un ceturtdien neieradās Madridē, lai liecinātu tiesā.

Pudždemons, kuru Spānijas valdība pagājušajā nedēļā atcēla no amata, nolēmis cīnīties pret iespējamu izdošanu Spānijai un izteicis gatavību sadarboties ar Beļģijas tiesu varas iestādēm, bet vienlaikus uzsvēris, ka vairs neuzticas Spānijas tiesām, uzskatot, ka tās ir politizētas.

Spānijas Nacionālā tiesa ceturtdien uzdeva apcietināt deviņus atceltās Katalonijas reģionālās valdības locekļus, kas apsūdzēti par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu, sarīkojot 1.oktobrī notikušo neatkarības referendumu.

Astoņiem apsūdzētajiem tiesa piemēroja pirmstiesas apcietinājumu bez tiesībām tikt atbrīvotiem pret galvojumu. Starp šīm personām ir arī atceltais Katalonijas vicepremjers Urials Džunkerass.

Tikmēr bijušais Katalonijas uzņēmējdarbības ministrs Santi Vila, kurš no amata atkāpās pats dažas dienas pirms Katalonijas parlaments nobalsoja par neatkarības pasludināšanu, pret 50 000 eiro lielu drošības naudu piektdien no apcietinājuma tika atbrīvots.

Ārvalstīs

ES apsver migrantu uzņemšanas centru izveidošanu ārpus bloka robežām
Šodien, 13:30
ES tiesa liek Lepēnai atmaksāt Eiroparlamentam gandrīz €300 000
Šodien, 09:06
Krievijas «melnajā sarakstā» iekļauti vairāki deputāti un politiskie aktīvisti
Šodien, 09:06
ASV domnīca: Krievija Kaļiņingradā izveidojusi kodolieroču glabātavu
Šodien, 09:04
«Mums te ir orķestris!» Atklātībā nonācis ieraksts ar migrantu bērnu raudām pie ASV-Meksikas robežas
Šodien, 08:25
Francijā lielveikalā sieviete ar kartona nazi ievaino divus cilvēkus
17. jūnijā
Apšaudē ASV kultūras festivālā viens nogalinātais, 22 ievainotie
17. jūnijā
Bijušo «France Telecom» vadītāju apsūdz darbinieku novešanā līdz pašnāvībai
17. jūnijā
© TVNET. Visas tiesības paturētas