Pirmdiena, 16. jūlijā Vārda dienas: Estere Hermīne Liepa
Ilustratīvs attēls. |  
Foto: Depositphotos

Īrijā aizturēts vīrietis no Latvijas, kurš iesaistīts iespaidīga narkotiku apjoma izplatīsānā, vēsta portāls «Baltic-Ireland.ie».

Detektīvi, kas izmeklē gadījumu, kad Droghedā tika konfiscēta milzīga kokaīna un ekstazī tablešu krava, uzskata, ka ir iesaistīta vietējā narkotiku izplatītāju grupa. Likumsargi uzskata, ka četri vīrieši, kas arestēti saistībā ar atrastajām narkotikām un no kuriem trīs ir austrumeiropieši, ir tikai vietējās bandas darbinieki.

Lai arī daži avoti sākotnēji apgalvoja, ka konfiscēto narkotiku, no kurām lielākā daļa bija kokaīns, vērtība varētu būt aptuveni 3,5 miljoni eiro, kopējais apjoms pagaidām ir neskaidrs. Tika lēsts, ka konfiscēti aptuveni 45-50 kilogrami kokaīna.

Policija apgalvo, ka kravas lielums ir mazāks, daļēji tāpēc, ka pastāv aizdomas, ka liela daļa no atrastā pulvera nebija kokaīns, bet līdzeklis, ar ko narkotikas tiek sajauktas, lai tās atšķaidītu.

Avoti kopš tā laika ir apstiprinājuši, ka tika konfiscēti vismaz 12 kg kokaīna, bet šis daudzums varētu pieaugt.

Bandas locekļi ir pieķerti vairākas reizes, taču vienmēr atrasts tikai neliels daudzums narkotiku. Ir zināms, ka banda savā «rūpalā» izmanto neaizsargātākos cilvēkus, piemēram, kādā no atklātajiem gadījumiem 15 gadus vecs zēns tika izmantots, lai uzglabātu trīs pašdarinātus spridzekļus.

Policija veic tiesu ekspertīzi attiecībā uz vairākiem pirmdien konfiscētajiem priekšmetiem un turpina nopratināt četrus apcietinātos vīriešus, no kuriem divi ir poļi un trešais – Latvijas piederīgais.

© TVNET. Visas tiesības paturētas