Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Čehijas prezidents centies panākt kibernoziegumos apsūdzētā Ņikuļina izdošanu Krievijai

Čehijas prezidents Milošs Zemans | Foto: AFP/Scanpix

Čehijas prezidents Milošs Zemans vērsis spiedienu, lai panāktu kibernoziegumos apsūdzētā Krievijas pilsoņa Jevgeņija Ņikuļina izdošanu Krievijai, vēsta čehu nedēļas izdevums «Respekt».

Zemans divas reizes ticies ar Čehijas tieslietu ministru Robertu Pelikanu un centies panākt, lai Ņikuļins tiek izdots Krievijas, nevis ASV varasiestādēm.

ASV Ņikuļins apsūdzēts par lielo tīmekļa uzņēmumu, arī «LinkedIn», datoru uzlaušanu.

Krievija pieprasījusi Ņikuļina izdošanu saistībā ar apsūdzībām par mazāk nekā 50 000 Čehijas kronu (2000 eiro) nozagšanu no kāda bankas konta.

Ņikuļins tika aizturēts Prāgā 2016.gadā, pamatojoties Interpola aresta orderī, ko bija pieprasījusi ASV valdība.

Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs sacīja «Respekt», ka dotu priekšroku tam, ka Ņikuļins tiek izdots ASV, tomēr atzina, ka šajā jautājumā viņš nevar ietekmēt tieslietu ministru.

0 Komentāri