Irākas Kurdistānu pirmo reizi kopš lidojumu aizlieguma atstāj starptautisks avioreiss

LETA/DPA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: SASCHA STEINBACH / EPA

Erbīlas lidostu Irākas Kurdistānā piektdienas vakarā atstājis pirmais starptautiskais avioreiss, kopš centrālā valdība Bagdādē septembrī pēc reģiona neatkarības referenduma noteica starptautisko lidojumu aizliegumu, sestdien pavēstījusi kāda kurdu amatpersona.

Lidmašīna ar 150 musulmaņu svētceļniekiem devusies no Erbīlas uz Saūda Arābiju, atklāja Kurdistānas Reliģisko lietu ministrijas amatpersona.

Kopumā apmēram 4000 Irākas Kurdistānas iedzīvotāju reģistrējušies, lai šogad dotos svētceļojumā uz Saūda Arābiju, piebilda amatpersona.

Bagdāde piekritusi daļēji atcelt lidojumu aizliegumu saistībā ar Kurdistānas iedzīvotāju svētceļojumiem.

Irākas premjerministrs Haiders al Abadi pagājušajā nedēļā lika saprast, ka starptautisko avioreisu aizliegums no divām lielākajām Kurdistānas lidostām varētu tikt atcelts 21.martā, kad notiek tradicionālās Novrūza jeb Jaunā gada svinības.

Irākas Kurdistāna pēdējā laikā ar Rietumvalstu, lielākoties Francijas un Vācijas, palīdzību centusies mazināt saspīlējumu attiecībās ar Bagdādi.

Saspīlējums attiecībās starp Irākas centrālo valdību un Kurdistānas reģionu pieauga pēc 25.septembra referenduma, kurā vairums Irākas kurdu nobalsoja par reģiona neatkarību. Balsošana notika visās trīs Irākas Kurdistānas reģiona provincēs - Dahūkas, Erbīlas un Suleimānījas, kā arī strīdus teritorijās, ieskaitot Kirkūkas provinci.

Pēc referenduma Bagdāde apturēja starptautiskos lidojumus uz autonomo reģionu un no tā, kā arī pārņēma militāro kontroli pār Kirkūkas provinci.

Irākas Kurdu apgabals tika izveidots 1992.gadā un ieguva oficiālu autonomiju pēc tam, kad 2003.gadā ASV vadītā iebrukuma rezultātā tika gāzts Sadama Huseina režīms.

Kurdu kompakti apdzīvotā teritorija mūsdienās ir sadalīta starp Turciju, Irāku un Sīriju, kā arī Irānu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu