Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairums vardarbībā pie Gazas joslas bojāgājušo bijuši «Hamas» locekļi

  • Raksts
  • Foto
Sadursmes pie Gazas joslas un Izraēlas robežas. 14. maijs, 2018 | Foto: THOMAS COEX / AFP

Augsta ranga islāmistu kustības «Hamas» amatpersona trešdien paziņoja, ka 50 no pirmdien sadursmēs pie Gazas joslas robežas ar Izraēlu nogalinātajiem palestīniešiem bijuši «Hamas» locekļi.

«Pēdējā konfrontācijā tika nogalināti 62 cilvēki, no kuriem 50 bija no «Hamas»,» paziņoja «Hamas» amatpersona Salahs al Bardavils.

Pirmdienas sadursmes pie Gazas joslas un Izraēlas robežas, kas laika ziņā sakrita ar ASV vēstniecības atklāšanu Jeruzalemē, bija asiņainākās kopš 2014.gada, kad faktiski norisinājās karš starp Izraēlu un palestīniešu radikālo islāmistu kustību «Hamas», kas kontrolē Gazas joslu.

Sadursmju upuru skaits pārsniedzis 60 cilvēkus, bet to ievainoto skaits, kas cietuši no lodēm un asaru gāzes, saskaņā ar palestīniešu mediķu datiem pārsniedz 2200.

Palestīniešu līderi pirmdienas notikumus nosaukuši par slaktiņu, bet izraēliešu lēmums pielietot pret protestētājiem kaujas munīciju izsaucis satraukumu un nosodījumu arī citviet pasaulē.

3 Komentāri