Par 25 000 latu kukuļa izspiešanu apsūdzētajai Jūrmalas pilsētas prokurorei Irinai Bogdanovai pēc valsts apsūdzības uzturētājas prokurores Veltas Zaļūksnes lūguma tiks veikta psihiatriskā ekspertīze.
Tā šodien nolēmusi Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa, aiz slēgtām durvīm turpinot izskatīt krimināllietu, kurā Bogdanova apsūdzēta kopā ar uzņēmēju Borisu Rjazanski.
Kā informēja tiesas priekšsēdētājas palīgs Kaspars Sadauskis, tiesvedība šajā lietā tagad ir apturēta līdz ekspertīzes atzinuma saņemšanai.
Kā ziņots, Bogdanova apsūdzēta pēc Krimināllikuma (KL) 320.panta 2.daļas - par kukuļņemšanu, ja tā izdarīta atkārtoti, lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.
Prokurore Zaļūksne iepriekš pastāstīja, ka Bogdanova pirmstiesas izmeklēšanā ir atteikusies liecināt saistībā ar viņai inkriminēto noziegumu.
Bogdanovas advokāts Dmitrijs Skačkovs informēja, ka apsūdzētā neatzīst viņai celto apsūdzību.
Savukārt Rjazanskis pie atbildības tiek saukts pēc KL pantiem par uzkūdīšanu dot kukuli lielā apmērā, par kukuļdošanas organizēšanu, kā arī par kukuļa piesavināšanās organizēšanu un atbalstīšanu.
Arī Rjazanskis neatzīst savu vainu, pastāstīja Skačkovs.
Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklēšanā ir noskaidrojis, ka kukulis 25 000 latu apmērā ticis pieprasīts no kādas personas, lai šīs personas interesēs nodrošinātu pretlikumīgu darbību veikšanu prokurores lietvedībā esošā kriminālprocesā.







