Ugunsgrēks, kas šodien izcēlās tirdzniecības centra "Galerija Centrs" sestajā stāvā, "Kolonna Spa" telpās, ir nodzēsts, patlaban tiek veikti telpu kontroles un uzkopšanas darbi, informēja "Galerija Centrs" īpašnieka "LinstowCenterManagement" pārstāve Ieva Stūre.
Precizēts saskaņā ar jaunāko informāciju un video.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere sacīja, ka pēc ugunsdzēsēju terminoloģijas ugunsgrēks pagaidām vēl neskaitās likvidēts, bet tikai lokalizēts. "Notiek telpu saliešana ar ūdeni, kā arī pārbaudes, bet degšana vairs nenotiek. Pēc terminoloģijas par likvidētu ugunsgrēks varēs tikt nosaukts tikai tad, kad ugunsdzēsēji būs beiguši visus darbus," sacīja Vetere.
Negadījumā nav cietuši apmeklētāji vai veikalu darbinieki, kuri tikuši evakuēti desmit minūšu laikā.
Apsardzes kompānijas SIA "Grifs AG" korporatīvo klientu apsardzes vadītājs Uģis Začs informēja, ka piedūmojuma rezultātā saindējies ar dūmiem viens no ugunsgrēka likvidēšanas darbos iesaistītajiem apsargiem, kura veselībai briesmas nedraud, taču veselības pārbaudes nolūkos apsargs ir nogādāts ārstniecības iestādē.
Degšana tirdzniecības centrā notika sestajā stāvā esošajā skaistumkopšanas salonā "Kolonna Spa" 20 kvadrātmetru platībā, kā arī ēkas bēniņos un uz jumta vēl 25 kvadrātmetru platībā. Uz jumta degšana notika ar atklātu liesmu.
Ugunsdzēsēji izsaukumu uz ugunsgrēku "Galerijā Centrs" saņēma plkst.12.34, kad tika saņemts ziņojums, ka tirdzniecības centra sestajā stāvā ir nostrādājusi signalizācija un konstatēts sadūmojums. Notikuma vietā strādāja liels skaits ugunsdzēsēju - vairākas ugunsdzēsības autocisternas, autokāpnes un autopacēlājs.
"Skaistumkopšanas salonā jau pirms ugunsdzēsēju ierašanās nostrādāja automatiskā dzēšanas sistēma, taču tai uguni apdzēst neizdevās. Pēc tam degšana izpletās arī tirdzniecības centra bēniņos, tāpēc dzēšanas darbi notiek arī tur," sacīja Vetere. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst.13.50.
Foto: LETA
Tirdzniecības centrs atsāks darbu jau šodien plkst.17. Kā stāstīja Stūre, šodien nestrādāšot vien trīs veikali tirdzniecības centra piektajā stāvā, kurus plānots atvērt rīt, kā arī uz laiku slēgts "Kolonnas Spa", kur ugunsgrēks izcēlās un kas cietis visvairāk.
"Evakuācijas darbi tika veikti atbilstoši, jo desmit minūšu laikā pēc piedūmojuma konstatācijas bija pilnībā evakuēti visi tirdzniecības centra darbinieki un apmeklētāji. Patlaban uz laiku tirdzniecības centrs ir slēgts un tiks atvērts, tiklīdz negadījums būs pilnībā novērsts," sacīja Stūre.
Šis nav pirmais gadījums, kad "Galerijā Centrs" izceļas ugunsgrēks. 2008.gada martā tirdzniecības centra jumts aizdegās metināšanas darbu laikā. Cilvēki toreiz ugunsgrēkā necieta.
Aculiecinieka iesūtīts video







