Saistībā ar kamerā atrastu suni soda Rīgas Centrālcietuma priekšnieku un divus darbiniekus

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) piemērojusi disciplinārsodu Rīgas Centrālcietuma priekšniekam Sergejam Logutovam saistībā ar gadījumu, kad viņa pārvaldītā cietuma kamerā tika atrasts dzīvs suns.

IeVP priekšniece Ilona Spure pastāstīja, ka lielāko sodu - rājienu - saņēmis tieši priekšnieks, jo viņš organizē darbu, arī attiecībā uz apmeklētāju pārbaudi. Disciplinārsodi tika piemēroti arī diviem darbiniekiem, kas atbild par apmeklētāju kontroli.

«Tas protams nav tik viennozīmīgi, jo jāsaprot, ka īslaicīgās satikšanās telpās stikla starpsienas ir noņemtas un uzraugu trūkums ir ievērojams. Uzraudzība nav pieļaujama no likuma viedokļa, tas nozīmē, ka diezgan nekontrolēti var visādas lietas nodot. Klupšanas akmens ir ļoti kvalitatīva pārbaude katram, kas dodas no satikšanās telpas uz dzīvojamo korpusu,» uzsvēra Spure.

2009.gadā Satversmes tiesa nolēma, ka apcietinātām personām noteiktie ierobežojumi tikties ar ģimeni neatbilst Satversmei. Apstrīdētā norma paredzēja, ka apcietinātai personai ir tiesības uz stundu ilgu tikšanos ne retāk kā reizi mēnesī ar radiniekiem vai citām personām izmeklēšanas cietuma administrācijas pārstāvja klātbūtnē.

Viena no notikušā versijām ir tā, ka suns ienests cietumā izmantojot bērnu ratu kulbu.

Spure arī apstiprināja, ka šobrīd IeVP notiek Logutova novērtēšana un tā ir ierasta procedūra.

Tēma par aizliegtajiem priekšmetiem cietumos šodien vairākas reizes tika cilāta Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kurā piedalījās arī Spure. Viņa nenoliedza, ka atsevišķi negodprātīgi cietuma darbinieki piepelnās ar aizliegto lietu nodošanu cietumniekiem, taču ir arī citi veidi, kā pie ieslodzītajiem nonāk šādas lietas, piemēram, ar telefona pārmešanu pāri cietuma mūrim.

Viņa atgādināja, ka aizliegto lietu nokļūšanu ieslodzījuma vietās var izskaust, uzbūvējot jaunu cietumu. Pirmo kopš neatkarības atjaunošanas paredzēto cietumu plānots celt Liepājā. Šāds projekts paredz laikmetīgas cietuma infrastruktūras izveidi, personāla izglītības un profesionālās kvalifikācijas pilnveidošanu un soda izpildes tiesiskā regulējuma pilnveidošanu.

26.janvāra informācija liecina, ka Latvijas cietumos atrodas 4654 ieslodzītie.

Jau ziņots, ka pērn rudenī vienā no ieslodzīto kamerām ir atrasts suns. Atrastais mājdzīvnieks pārstāv vienu no mazākajām suņu šķirnēm pasaulē.

Rīgas Centrālcietums ir lielākā ieslodzījuma vieta Latvijā. Tas ir izmeklēšanas cietums, kurā atrodas daļēji slēgtā un slēgtā cietuma nodaļa.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu