Kratīšanās pie Magoņa atrastas deklarācijās neuzrādītas luksus mantas

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Kratīšanās pie «Latvijas Dzelzceļa» (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa atrastas deklarācijās neuzrādītas ekskluzīvas mantas, šodien vēsta laikraksts «Diena». Savukārt Magoņa advokāts norāda, ka apgalvojumi par nedeklarēto pulksteņu kolekciju ir nepatiesi.

Patlaban Magonis tiek turēts aizdomās par liela apmēra kukuļa pieņemšanu, bet tiek pieļauts, ka bijušā LDz vadītāja lieta var «apaugt» ar apsūdzībām par pārkāpumiem, aizpildot valsts amatpersonas deklarāciju, slēpjot ienākumus un nedeklarējot darījumus un dāvanas, piemēram, vairākus kratīšanā izņemtos ekskluzīvu zīmolu rokaspulksteņus, kuru vērtība pārsniedzot likumā noteiktās 20 minimālās darba algas jeb 7200 eiro, vēsta «Diena».

Kratīšanās izņemtas arī lielas naudas summas un ekskluzīvu zīmolu aksesuāri. Magoņa dzīvesbiedre Anastasija Magone vērsusies Ģenerālprokuratūrā ar sūdzībām, lai atgūtu kratīšanās izņemtos priekšmetus. Tostarp arī minētos pulksteņus, kas esot sieviešu rokaspulksteņi un nav viņas apcietinājumā esošā vīra īpašums.

Laikraksts vēsta, ka dārgu zīmolu rokaspulksteņus Magonis saņēmis dāvanā arī savas 50.dzimšanas dienas svinībās Rundāles pilī, kur viesojās vairākas Krievijas dzelzceļa «Rossijskije žeļeznije dorogi» amatpersonas, arī nu jau no amata atbrīvotais Vladimirs Jakuņins.

Laikraksts arī vēsta, ka Magonis, izmantojot likumā dotās tiesības, nav liecinājis pret sevi un līdz šim ne reizi nav sniedzis liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājiem.

Savukārt otrā lietā figurējošā persona - Igaunijas bagātākais cilvēks un Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas īpašnieks Oļegs Osinovskis - līdz šim pratināta tikai vienreiz - 13.augustā Latvijas vēstniecībā Tallinā.

Publiskajā telpā izskanējušie apgalvojumi par kādreizējā «Latvijas Dzelzceļa» valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa un viņa sievas pulksteņu kolekciju, kas it kā neesot deklarēta, ir nepatiesi un maldinoši, pavēstīja Magoņa advokāts Alvis Marga.

Viņš pauda, ka «anonīmas personas mēģina manipulēt ar sabiedrisko domu un, iespējams, ietekmēt izmeklēšanas gaitu».

«Pulksteņu kolekcionēšanu nav uzskatāma par pārkāpumu, bet ir ilgstoša un kopīga Magoņa un viņa sievas aizraušanās. Viņu abu pulksteņu kolekcija, kurā atbilstoši ir gan vīriešu, gan sieviešu pulksteņi, ir veidota daudzu gadu garumā, iegādājoties pulksteņus gan Latvijā, gan arī ārvalstīs. Protams, starp tiem ir arī pulksteņi, kurus kādam no ģimenes locekļiem laika gaitā ir dāvinājuši arī draugi, paziņas un darba kolēģi,» pauda advokāts.

Marga uzsvēra, ka visas mantas, tostarp arī pulksteņi, atbilstoši likumam ir deklarēti Magoņa amatpersonas deklarācijā, kurā gan nav iekļauti sievai piederošie pulksteņi un pulksteņi, kurus bijušais uzņēmuma vadītājs iegādājies vai saņēmis kā dāvanas tikai šā gada laikā, jo tie tiks norādīti nākamā gada deklarācijā, kad tā tiks aizpildīta.

«Jau daudzi līdz šim publiskajā telpā izskanējušie apgalvojumi šajā lietā, tostarp par it kā iespējamo bēgšanu, ir izrādījušies faktiem neatbilstoši un cilvēkus maldinoši. Kā vienmēr šo nepatieso ziņu avots ir bijušas anonīmas personas. Šobrīd atkal tiek mēģināts manipulēt ar sabiedrisko domu, visdrīzāk šīm pašām «anonīmajām» personām izplatot kārtējās puspatiesības,» piebilda Marga.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 8.oktobrī plkst.11 vērtēs, vai nepieciešams turpināt piemērot drošības līdzekli apcietinājumu kukuļņemšanā aizdomās turētajam Magonim, noskaidroja tiesā.

Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs aģentūrai LETA nenoliedza, ka aizstāvība plāno lūgt Magoni atbrīvot pret drošības naudu saprātīgā apmērā un pēc tiesas ieskatiem.

KNAB Magoni aizturēja 6.augustā. KNAB oficiāli sniegtā informācija par Magoņa lietu ir skopa, savukārt medijos izskanējusi dažāda informācija gan par Magonim inkriminēto noziegumu, gan aizturēšanas apstākļiem.

KNAB informējis, ka pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis, kura apmēru birojs neatklāj, saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma «LDz ritošā sastāva serviss» iepirkumu.

Portāls «Diena.lv» iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar «LDz ritošā sastāva servisa» nesenu daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederošā uzņēmuma «Skinest».

Osinovskis savukārt noliedzis korupciju darījumā par lokomotīvju pārdošanu LDz, vēstīja Igaunijas portāls «Delfi.ee».

Osinovskim juridisko palīdzību nodrošina Latvijas advokāts Saulvedis Vārpiņš, kurš aģentūrai LETA norādījis, ka starp Magoni un Osinovski kā starp privātpersonām noticis darījums kāda trešā uzņēmuma interesēs, taču tas nav saistīts ar dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederošā uzņēmuma «Skinest». Vārpiņš uzņēmuma nosaukumu un darījuma summu atturējās minēt.

Advokāts ir parakstījies KNAB par informācijas neizpaušanu, tāpēc atturējās atklāt, kāds statuss Magoņa lietā ir piemērots Osinovskim, kā arī to, vai KNAB izmeklētāji ir pratinājuši igauņu uzņēmēju.

Krimināllikums par Magonim inkriminēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus - kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs. Magonis no amata atbrīvots.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu