DP Ozolnieku novadā izdzenā Krievijas armijas formās pārģērbušos spēles «Airsoft» aktīvistus

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: TASS/LETA

Drošības policija (DP) šajās brīvdienās Ozolnieku novada Cenu pagastā veica pārbaudi par vairākiem militāros formas tērpos ģērbtiem «Airsoft» spēles aktīvistiem, bet neviena persona netika aizturēta.

Kā informēja DP, šajās brīvdienās, reaģējot uz iegūto informāciju par iespējamu ārvalstu militāro grupējumu formās tērptu bruņotu personu pulcēšanos Ozolnieku novada Cenu pagastā, DP veica pārbaudi personu pulcēšanās vietā, aptaujājot 26 personas.

Pārbaudes rezultātā tika konstatēts, ka šīs personas ir tā sauktās «Airsoft» kustības aktīvisti. Vairāki no viņiem bija ģērbušies līdzīgos militāros formas tērpos, ko izmanto Krievijas bruņotie spēki, un bija ekipēti ar «Airsoft» ieročiem, kas vizuāli ir identiski kaujas šaujamieročiem. Aptaujas rezultātā tika noskaidrots, ka

starp šī pasākuma dalībniekiem ir vairākas personas, kuras iepriekš bija nonākušas DP redzeslokā saistībā ar atbalstu Krievijas īstenotajai agresīvajai ārpolitikai.

Pēc veiktajām pārbaudēm un aptaujām

neviena no personām netika aizturēta.

Savukārt viens no militārās spēles dalībniekiem Sergejs Rosļikovs ir vērsies pie vairākiem krievvalodīgajiem medijiem, apgalvojot, ka pārbaudes laikā viņš un vairāki citi aktīvisti esot piekauti. Piemēram, «kompromat.lv» viņš stāstījis, ka spēles vietā ieradušies divi mikroautobusi ar specdienesta darbiniekiem, kuri «nešķirojot sāka sist visus spēles dalībniekus».

Rosļikovs un vēl kāds spēles dalībnieks sola vērsties medicīnas iestādē, lai tiktu fiksēti viņiem nodarītie miesas bojājumi un vēlāk vērstos ar iesniegumu policijā. Viņš arī iesūtījis pāris fotoattēlus, kuros demonstrē pāris nobrāzumus, kurus viņam esot nodarījuši DP darbinieki.

«Vienlaikus

DP vērtējumā šis gadījums vēlreiz aktualizē nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu «Airsoft» spēļu organizēšanā.

Latvijā patlaban nav efektīva normatīvā regulējuma, kas reglamentētu militārās simulācijas spēles un tajās izmantoto elektropneimatisko ieroču apriti. DP ir konstatējusi, ka

militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti «Airsoft» ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri-taktisko apmācību organizēšanai,

piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai. Bez efektīva kontroles mehānisma pieaug risks, ka militāri-taktisku apmācību Latvijā apgūst arī personas, kuras pauž atbalstu prettiesiskām bruņotām darbībām pret citām valstīm,» skaidroja DP.

Kā norādīja DP, papildu riskus rada arī militārajās simulācijas spēlēs lietoto «Airsoft» ieroču vizuālā līdzība ar īstiem kaujas ieročiem, kas savienojumā ar spēlēs izmantotiem ārvalstu militāro organizāciju formas tērpiem rada konfliktsituāciju potenciālu un ilgstošā periodā mazina sabiedrības modrību par bruņotu, neidentificējamu militārpersonu klātbūtni publiskās vietās.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu