Tiesās vecākus par vardarbīgu apiešanos ar sešdiem bērniem

Ilustratīvs foto
 

Daugavpils prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret vecākiem, kuri pret saviem sešiem mazgadīgajiem bērniem pielietoja cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos, mazgadīgajiem nodarot fiziskas un psihiskas ciešanas, TVNET pavēstīja prokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina.

Bērnu mātei apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas, Krimināllikuma 125. panta otrās daļas 8. punkta un Krimināllikuma 126. panta otrās daļas 2. punkta un 6. punkta.

Izmeklēšanas gaitā savāktie pierādījumi norāda uz to, ka bērnu māte laika posmā no 2013. gada 3. jūlija līdz 2016. gada 8. janvārim, atrodoties savā dzīvesvietā, nenodrošināja mazgadīgajiem bērniem drošu un draudzīgu vidi, bērnu vecumam un veselības stāvoklim atbilstošu medicīnisko aprūpi, atstāja savus bērnus novārtā un pieļāva emocionālo un fizisko vardarbību pret saviem sešiem bērniem.

Reklāma

2015. gada nogalē bērnu māte bērnam liedza ēdienu un dzērienu, bet, kad mazgadīgais, būdams izsalcis, bez atļaujas paņēma sev un noslēpa piena pudelīti un krūzi ķīseļa, viņa visu pārējo bērnu klātbūtnē sāka viņu lamāt un ar metāla kruķi veica vairākus sitienus, nodarot viņam smagus miesas bojājumus. Tāpat apsūdzētā tīši salauza cietušajam kāju.

Bērnam nodarītie miesas bojājumi tika slēpti.

Bērnu tēvs saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas. Apsūdzētais pielietoja fizisku vardarbību pret katru no bērniem, sitot viņiem ar koka nūju pa ķermeni. Bērnu māte vīra darbības nepārtrauca.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Daugavpils tiesai.

Saistītie raksti
Liepājā iereibuši vecāki nespēj parūpēties par zīdaini

Liepājā iereibuši vecāki nespēj parūpēties par zīdaini

Vecāki pamatīgā reibumā liedz savu slimo bērnu nogādāt slimnīcā

Vecāki pamatīgā reibumā liedz savu slimo bērnu nogādāt slimnīcā

Aizgādniecības tiesības pērn atņemtas 1203 vecākiem

Aizgādniecības tiesības pērn atņemtas 1203 vecākiem


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekavas pag., 179500 EUR
Māja
Māja, Saulkrasti, 175000 EUR
Māja
Māja, Ulbroka, 135000 EUR