Sestdiena, 23. jūnijā Vārda dienas: Līga
2017. gada 18. maijā, 09:07
Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa |  
Foto: Patrīcija Eglīte/LETA

Valsts kontrole vērsīsies Ģenerālprokuratūrā par pērn nepamatoti piešķirtām piemaksām valsts iestāžu darbiniekiem, informēja Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa. Kā norādīja Krūmiņa, Valsts kontrole nav guvusi pārliecību par piešķirto piemaksu pamatojumu kopumā par vairāk nekā sešiem miljoniem eiro. Bijuši pat gadījumi, kad piemaksas piešķirtas par darbu, kas ir identisks pamata darbā noteikto pienākumu izpildei.

Valsts iestāžu finanšu revīzijā 2016.gadā izlases veidā tika vērtēta piemaksu piešķiršana valsts iestāžu darbiniekiem. Kā norādīja Krūmiņa, Valsts kontrole nav guvusi pārliecību par piešķirto piemaksu pamatojumu kopumā par vairāk nekā sešiem miljoniem eiro.

Valsts kontroliere atzina, ka

lielākoties piemaksu piešķiršanas process ir formāls un nerada pārliecību, ka ir izvērtēts personas ieguldījums iestādes mērķu sasniegšanā.

Valsts kontroliere atzina, ka ir bijuši pat gadījumi, kad piemaksas piešķirtas par darbu, kas ir identisks pamata darbā noteikto pienākumu izpildei. Krūmiņa stāstīja, ka piemaksas darbiniekiem nereti piešķirtas ar pamatojumu, ka darbinieks «kvalitatīvi izpildījis doto uzdevumu», «atbildīgi izturējies pret resursiem», «darbinieks izrāda interesi par darbu», «nekavē darba izpildes termiņus», «veic darbu atbilstošā apmērā», «ir labas iemaņas darbā ar datoru» utt.

Valsts kontrole aicina Ģenerālprokuratūru izvērtēt prēmiju un piemaksu piešķiršanas kārtību Rīgas Stradiņa universitātes aģentūrā «Darba drošības un vides veselības institūts», Ekonomikas ministrijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, Izglītības un zinātnes ministrijā un Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Krūmiņa uzsvēra, ka

valsts iestādēs ir daudz pārkāpumu, bet Ģenerālprokuratūrā iestāde vēršas tikai par smagākajiem gadījumiem.

Kopumā revīziju laikā Valsts kontrole ir konstatējusi piecus tiesību normu pārkāpumus atlīdzības, kompensāciju, prēmiju un naudas balvu izmaksā, par kuriem tiek gatavota informācija iesniegšanai Ģenerālprokuratūrā, sacīja Krūmiņa.

Valsts kontroliere līdzšinējo sadarbību ar Ģenerālprokuratūru vērtēja pozitīvi, jo pēdējā laikā tā ir uzlabojusies un tā rezultātā tiek virzīti vairāki kriminālprocesi. «Latvijā neveicas ar ekonomisko jautājumu izvērtēšanu, bet Valsts kontrole un Ģenerālprokuratūra strādā, lai pārkāpējus sauktu pie atbildības,» uzsvēra Krūmiņa.

© TVNET. Visas tiesības paturētas