Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Sāk kriminālprocesus saistībā ar «Kurzemes Vārda» identitātes neatļautu izmantošanu

Liepāja | Foto: Ieva Lūka/LETA

Saistībā ar priekšvēlēšanu laikā Liepājā izplatīto izdevumu «Par ko nekad nestāstīs «Kurzemes Vārds«» Valsts policijā (VP) ierosināti divi kriminālprocesi - gan par laikraksta «Kurzemes Vārds» nosaukuma izmantošanu bez atļaujas šī izdevuma tapšanā, gan par Liepājas mēru Uldi Sesku (Liepājas partija), viņaprāt, nomelnojošas informācijas publicēšanu izdevumā.

Kā aģentūru LETA informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, vakar policijā saņemti divi iesniegumi - gan no «Kurzemes Vārda» izdevēja, gan no personas, kura uzskata, ka izdevumā «Par ko nekad nestāstīs «Kurzemes Vārds«» publicēta godu un cieņu aizskaroša informācija. Lai gan policija neizpauž, kas ir minētā persona, Sesks aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņš ir vērsies policijā ar šādu iesniegumu.

Saistībā ar «Kurzemes Vārda» iesniegumu par laikraksta nosaukuma izmantošanu bez atļaujas cita izdevuma tapšanā policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma (KL) 206.panta par preču zīmes, preču vai pakalpojumu citādas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm. Noskaidrota arī iespējamā vainīgā persona, kuru gan policija neatklāj. Publiski jau izskanējis, ka izdevumu «Par ko nekad nestāstīs «Kurzemes Vārds«» veidojis Reinis Točelovskis, kurš pats to nenoliedz - šajā izdevumā ir publicēta arī saruna ar Točelovski.

Pamatojoties uz Seska iesniegumu, sākts arī kriminālprocess pēc KL 157.panta par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana).

KL 206.pants paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Savukārt KL 157.pants paredz piemērot piespiedu darbu vai naudas sodu.

Kā ziņots, Liepājas reģionālā laikraksta «Kurzemes Vārds» izdevējs iepriekš informēja par plāniem vērsties tiesībsargājošās iestādes saistībā ar neatļautu laikraksta identitātes izmantošanu melnajā PR kampaņā, aģentūru LETA informēja SIA «Kurzemes Vārds» valdes priekšsēdētājs Ints Grasis.

Materiālā «Par ko nekad nestāstīs «Kurzemes Vārds«», kas izplatīts gan drukātā, gan elektroniskā formātā, publicēta arī saruna ar tā veidotāju Točelovski, kurš, pēc paša teiktā, pārstāv demokrātijas veicināšanas fondu «Liepājas balss», kurai izveidota arī sava «Facebook» lapa. Oficiāli gan šāda organizācija nemaz nav reģistrēta. Lai gan publiskajā telpā izskanējis pieņēmums, ka Točelovskis saistīts ar sociāldemokrātisko partiju «Saskaņa», viņš pats aģentūrai LETA noliedza jebkādu saistību ar «Saskaņu» vai kādu citu politisko spēku. Točelovskis apgalvoja, ka šis izdevums esot viņa paša pilsoniskā iniciatīva un visus šī materiāla sagatavošanas un izplatīšanas izdevumus, kas kopumā nepārsniedzot 1000 eiro, esot sedzis pats no savas kabatas. Viņš gan piebilda, ka esot ticies ar visiem Liepājas opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem, un vienīgā palīdzība, ko sniedz opozīcijas partijas, esot informatīva rakstura - oponenti palīdzot izgaismot problēmas, kuras Liepājā būtu jārisina. Nekādu finansiālu ieguldījumu neviens politiskais spēks neesot sniedzis.

Lūgts komentēt sava izdevuma virsrakstā minēto frāzi «Uldis Sesks apzog liepājniekus», Točelovskis skaidroja: «Protams, virsraksts ir skaļš, bet es neesmu teicis, ka kāds zog naudu - tekstā ir izskaidrots, ko es saprotu ar šo vārdu - Sesks nozog liepājnieku sapņus.»

0 Komentāri