Vēsture šodien: Latvijas Bankas prezidentu Rimšēviču aizved no KNAB nakts vidū

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakar, 16.februārī, veicis kratīšanu, liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija. LTV raidījums «Panorāma» ziņo, ka Ilmārs Rimšēvičs pašlaik uzturas KNAB telpās. Pie ēkas durvīm priekšā novietots balts busiņš, ko LTV žurnālists Matīss Arnicāns skaidro ar vēlmi paslēpt Rimšēviču no svešām acīm, vai arī pārvest kādu personu uz citu vietu.

Kratīšana Rimšēviča dzīvesvietā Langstiņos vakar ilgusi vismaz 12 stundas. Šovakar Rimšēvičs atgriezies Rīgā un pats devies uz KNAB.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija arī liecina, ka aizturēts uzņēmējs Māris Martinsons. Personu var aizturēt uz 48 stundām, pēc tam tiesībsargājošajām institūcijām jālemj vai un kādu drošības līdzekli piemērot.

Martinsona advokāts Lauris Leja nekomentēja situāciju, norādot, ka patlaban atrodas ārpus valsts un nav informētas par notikušo.

Rimšēvičs KNAB birojā ieradās plkst.18,.


Savukārt «Vienotības» valde aicinājusi premjerministru Māri Kučinski (ZZS) nekavējoties sasaukt valdības ārkārtas sēdi, lai skaidrotu sabiedrībai situāciju Latvijas banku un finanšu sektorā pēc izskanējušās informācijas par nopietnām aizdomām saistībā ar Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča rīcību, ko šobrīd izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

«Ziņas par to, ka Latvijas Bankas prezidenta darba vietā un dzīves vietā notikusi kratīšana un viņu turpina pratināt KNAB izmeklētāji, raisa ļoti nopietnas bažas par situāciju banku un finanšu sektorā kopumā. Aicinām ZZS vadību, premjeru, finanšu ministri nekavējoties sabiedrībai skaidrot pēdējā laika satricinājumus banku un finanšu sektorā – gan ASV izmeklētāju asos paziņojumus attiecībā uz «ABLV» banku, gan šobrīd notiekošo ap Rimšēviča kungu. Sabiedrība sagaida skaidrus signālus, ka situācija banku un finanšu sektorā tiek kontrolēta,» pauda Arvils Ašeradens, «Vienotības» vadītājs.

Pēdējā mēneša laikā divreiz publisku izskanējusi informācija par iespējamu kukuļošanu Latvijas finanšu sektorā.

KNAB sācis pārbaudi par masu medijos izskanējušo informāciju, ka bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no «Norvik bankas» lielākā akcionāra izspieduši kukuļus.

«Norvik bankas» lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs kopā ar citiem bankas akcionāriem pieteikumā starptautiskai šķīrējtiesai apgalvojis, ka Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no viņa izspieduši kukuļus, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) neizdarītu spiedienu pret banku.

Savukārt šonedēļ ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija («FinCEN») paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas «ABLV Bank» par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

«FinCEN» publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka «ABLV Bank» vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. KNAB sācis pārbaudi arī par šo lietu.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu